Par vairākiem desmitiem miljonu eiro atpaliek valsts budžetā plānotie nodokļu ieņēmumi

0 komentāri

Nu jau par vairākiem desmitiem miljonu eiro atpaliek valsts budžetā plānotie nodokļu ieņēmumi. Salīdzinājumā ar plānoto jūlijā strauji samazinājušies pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi. Finanšu ministram, kuram drīz jāsāk nākamā gada budžeta vētīšana, dati likšot uz situāciju raudzīties ar vēl lielāku piesardzību. 

Jūlijā strauji pieaugusi iepriekš saplānoto nodokļu ieņēmumu neizpilde. Vēl sešos mēnešos ieņēmumi no plānotā atpalika par nepilniem desmit miljoniem, bet pēc mēneša jau 35 miljoni eiro. Visvairāk satrauc pievienotās vērtības nodoklis, kura ieņēmumi atpaliek jau par teju 38 miljoniem eiro, un kopējo situāciju ļaunāku nepadara tas, ka vairāk nekā plānots tiek iekasēts akcīzes nodoklis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iemesli PVN neizpildei ir vairāki, starp tiem – pieauguši eksporta darījumi, kuros nodoklis ir nulle. Un aizvērtā Krievijas tirgus dēļ vairākās nozarēs strādājošie pieprasījuši nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu.

Cik liels nodokļu robs varētu veidoties nākamajos mēnešos, nevar pateikt. Tomēr Valsts ieņēmumu dienests brīdina, ka nodokļu neizpilde var ietekmēt nākamā gada budžeta veidošanu, kura process tiek minēts kā iemesls valdības krišanai.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersone brīdina, ka budžeta deficīts šogad var veidoties lielāks nekā plānots, un tas savukārt nozīmē, ka arī nākamgad budžeta ieņēmumi var būt mazāki nekā vajadzētu visu izdevumu segšanai.

Finanšu ministru nedaudz pārsteiguši jūlija dati par nodokļu neizpildi, un situācija tiks vērtēta.

Pašlaik mierina tas, ka nodokļu neizpildes apmērs iekļaujoties Finanšu ministrijas prognozēs par ekonomikas izaugsmi, kas šim gadam koriģētas no 2,8% uz 2,1%.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas