Par “Saskaņu” balsojuši 20% latviešu

0 komentāri

Šajās vēlēšanās audzis latviešu atbalsts partijai “Saskaņa”, turpretī krievvalodīgo vēlētāju atbalsts latviskajām partijām palicis nemainīgs, aģentūrai LETA sacīja “Latvijas faktu” vadītājs, sociologs Aigars Freimanis.

Pēc “Latvijas faktu” veiktajām vairākām priekšvēlēšanu aptaujām, socioloģisko aptauju kompānija secinājusi, ka šajā Saeimas vēlēšanās par “Saskaņu” balsojuši 80% krievvalodīgie vēlētāji, bet 20% – latviski runājošie. Pēc Freimaņa teiktā, iepriekšējās vēlēšanās par “Saskaņu” balsoja 10% latviski runājošo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām, latviešu atbalsts “Saskaņai” ir būtiski audzis. Tiesa, nevar teikt, ka būtu notikusi kāda etniska revolūcija un “Saskaņa” būtu kļuvusi par dažādu tautību vienādi atbalstītus spēku,” uzsvēra sociologs.
Savukārt, runājot par krievvalodīgo vēlētāju atbalstu latviskajām partijām, Freimanis stāstīja, ka šis atbalsts palicis nemainīgs.
“Katru no latviskajām partijām atbalsta neliels procents krievvalodīgo. Piemēram, Nacionālo apvienību – ap 2-3%, “Vienotību” – gadu no gada ap 5-9%, bet lielākais atbalsts ir “Zaļo un zemnieku savienībai” – ap 10%,” atzina sociologs.

Kā ziņots, 12.Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija “Saskaņa” – 24 deputātu vietas. “Vienotība” jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība – 21, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 17 vietas.
Mārtiņa Bondara vadītā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet Ingunas Sudrabas vadītā “No sirds Latvijai” (NSL) – septiņus, šodien preses konferencē informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas