Opozīcija varētu prasīt Nila Ušakova demisiju; Dzanuškāns atmaksā domei 35 000 eiro par aizdomīgo pētījumu

0 komentāri

Pēdējās nedēļās Rīgas domi satricinājušās skandālu virknes dēļ opozīcijas partijas varētu mēģināt gāzt galvaspilsētas mēru Nilu Ušakovu. Liela daļa aizdomīgo gadījumu saistīta ar pašvaldības lieluzņēmumu Rīgas satiksme, kas nesen gandrīz dubultoja biļešu cenas. Tomēr domes vadība joprojām noliedz naudas šķērdēšanu.

Jau dienu pēc tam, kad Rīgas dome publicēja 35 000 eiro izmaksājušo Jāņa Dzanuškāna advokātu biroja pētījumu par pilsētas teritorijas plānojumu, izskanēja, ka tas daļēji veidots, sakopējot internetā pieejamos tekstus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pats Dzanuškāns pārmetumus komentēt Tv3 Ziņām šodien nepiekrita, bet paziņoja, ka atmaksās domei par pētījumu saņemto naudu. Dzanuškāns ir arī Rīgas mēra Nila Ušakova padomnieks, un Ušakovs uzskata, ka līdz ar to šis jautājums ir noņemts no dienaskārtības.

”Man nav pamata runāt par to, ka Attīstības departaments pieļautu pārkāpumus, pasūtot vai pieņemot šo pētījumu, bet, ja mans ārštata padomnieks parāda vēlmi noņemt jebkādas bažas par iespējamiem ētikas pārkāpumiem, es varu apsveikt tādu rīcību no viņa puses,” TV3 Ziņām atzina Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Domes opozīcijai gan tā nešķiet. Mēra pretinieki norāda, ka šāda rīcība tikai pastiprina aizdomas, ka domē bijuši citi gadījumi, kad nelietderīgi iztērēta nauda. Tādēļ, piemēram, nacionālās apvienības frakcija jau sūdzējusies Reģionu ministrijā un pēta iespējas gāzt pašreizējo domes vadību.

Opozicionārus neapmierina arī ziņa, ka Rīgas satiksmes biļešu kontrolierus tagad pavadīs apsargi no privātuzņēmuma Koblenz.

Līdz šim šo funkciju pildīja tikai pašvaldības policija, bet Rīgas satiksme skaidro, ka apsargi nepieciešami, jo līdz ar biļešu cenu celšanu mainīta bezbiļetnieku ķeršanas kārtība. Kontrolieri vairs nerīkos reidus, bet gan braukšot līdzi maršrutā, un tas prasīs lielākus cilvēkresursus. Policijai ir arī citi pienākumi, tādēļ nācies piesaistīt apsardzi.

Cik tas izmaksās, Rīgas satiksme joprojām neatklāj, bet norāda, ka apsargi autobusos braukšot vismaz mēnesi, bet pēc tam tiks izvērtēts, cik tas bijis efektīvi. Par to, cik lietderīgi Rīgas satiksme tērē naudu, jautājumus lika uzdot arī skandāls saistībā ar nanotehnoloģisko tīrīšanas līdzekļu iegādi, kuru vietā esot piegādāts ūdens. Šo gadījumu iepriekš izmeklēt bija atteikusies gan policija, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Tagad situācija ir mainījusies.

Jāpiebilst, ka KNAB turpina pārbaudi arī par Dzanuškāna biroja aizdomīgo pētījumu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas