Oficiāli! Āboltiņa paziņo, ka viņas kandidatūra premjera krēslam vēl aizvien ir spēkā

0 komentāri

Pirmdien, 4. janvārī, Solvita Āboltiņa paziņoja, ka viņas kandidatūra premjera amatam no partijas Vienotība joprojām paliek spēkā – tā nav atsaukta. Tomēr vienlaikus Vienotība vēloties Valsts prezidentam Raimondam Vējonim dot vaļu pašam izvēlēties sev tīkamu kandidātu.

Āboltiņas kandidatūru atbalstīja 23 no 32 balsotājiem no partijas valdes un frakcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Āboltiņa atzina, ka paļaujas uz prezidenta Vējoņa lēmumu Ministru prezidenta amata kandidāta izvēlē. Vējonis ir Vienotībai apliecinājis, ka jaunajam Ministru prezidentam ir jābūt no Vienotības, un viņš uzrunājis vairākus šīs partijas biedrus.

Solvita Āboltiņa:

Prezidents arī neformāli ir informējis, ka visdrīzāk nominētias kandidāts nāks no Vienotības, bet šajā situācijā valdei vairs nav jāizvirza kandidāti, un nav jāatceļ iepriekšējais lēmums par to, ka Vienotība jau ir izvirzījusi savu kandidātu. [..] Oficiālais kandidāts ir nosaukts viens, balsojums ir pārliecinošs.

Būtu korekti tomēr sagaidīt prezidenta nomināciju no prezidenta, bet katrā ziņā jebkurš no Vienotības valdes locekļiem vai ministriem, vai frakcijas locekļiem būtu cienīgs šo amatu veikt.

Foto

Laimdotai Straujumai arī esot savi favorīti, taču viņu vārdus premjere neatklāja.


Laimdota Straujuma:

Nevienu uzvārdu es nesaukšu. Nav vajadzības saukt uzvārdus. Tad tiek apspriests, un cilvēks tiek pakļauts pilnīgi nevajadzīgai sabiedriskai publicitātei. [..] Kāda nozīme tagad saukt uzvārdus, pēc tam citus uzvārdus, nepārtrauktos uzvārdos mēs dzīvojam.

Straujuma: “Nevienu uzvārdu es nesaukšu. Nav vajadzības saukt uzvārdus. Tad tiek apspriests, un cilvēks tiek pakļauts pilnīgi nevajadzīgai sabiedriskai publicitātei. (..) Kāda nozīme tagad saukt uzvārdus, pēc tam citus uzvārdus, nepārtrauktos uzvārdos mēs dzīvojam.”

Valsts prezidents pagājušajā nedēļā paziņoja, ka pats izraudzīsies kandidātu uz premjera amatu. Viņš arī norādīja, ka jaunajā valdībā ir jābūt pārstāvētām trim līdzšinējām varas partijām – Vienotībai, Nacionālajai apvienībai un Zaļo un zemnieku savienībai.

Tas nozīmē, ka prezidenta nomināciju būs gandrīz neiespējami iegūt pagaidām vienīgajai Vienotības kandidātei Solvitai Āboltiņai, pret kuras kandidatūru kategoriski iebilst Nacionālā apvienība.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas