Nesaskaņas Vienotībā turpinās. Amatu atstāj partijas ētikas komisijas vadītāja

2 komentāri
Nesaskaņas Vienotībā turpinās. Amatu atstāj partijas ētikas komisijas vadītāja
Foto: F64

Partiju Vienotība turpina vajāt iekšējās nesaskaņas, kas pēdējā laikā aizvien vairāk izlaužas publiskajā vidē. Jautājums par tā sauktā liberālā sešinieka iederību politiskajā spēkā no dienaskārtības nav pazudis, turklāt izraisījis šķelšanos partijas ētikas komisijas rindās. Komisijas vadītāja pieņēmusi lēmumu amatu atstāt, tikmēr pārējie locekļi jau nākamnedēļ varētu rosināt Ilzes Viņķeles izslēgšanu. Vienotības vadība gan nav zaudējusi cerību partiju restartēt.

Gada laikā dramatiski nokritušies Vienotība reitingi, kas šobrīd ir zemākie partijas vēsturē. Vienotības līderi gan to par traģēdiju neuzskata un cer, ka partija spēs mobilizēties. Pēc reģionālo nodaļu ierosinājuma 4. jūnijā sasaukts ārkārtas kongress, kurā plānots nomainīt partijas vadību. Tikmēr domstarpības partijas biedru starpā nerimst un rada jautājumus par to, vai Vienotības dienas nav skaitītas. Konflikts, kas ilustrē partijas biedru attiecības šonedēļ izvērtās arī Saeimas Juridiskajā komisijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Runājot par tā sauktajiem dumpiniekiem, kas uzdrošinās iebilst partijas spicei, visbiežāk izskan Ilzes Viņķeles un Lolitas Čigānes vārds. Viņas abas tiktāl nokaitinājušas partijas biedrus, ka Vienotības ētikas komisijā nonācis jautājums par viņu izslēgšanu no partijas.

Tiesa gan šā jautājuma dēļ sašķēlusies pati komisija. Tās vadītāja Alma Eihentāle šonedēļ paziņoja par atkāpšanos no amata. Viņķeles un Čigānes jautājumā uz viņu it kā izdarīts spiediens. Savu lēmumu medijiem viņa nekomentē. Citi komisijas locekļi ietekmēšanu no augšas gan noraida.

Plānots, ka pirmdien Ētikas komisija partijas valdei izsniegs oficiālu lēmumu. Aģentūras LETA iegūta neoficiāla informācija liecina, ka tajā rekomendēts Viņķeli no partijas izslēgt. Savukārt Čigānei rosināts izteikt rājienu un gadu neļaut ieņemt amatus. Spriedums pret Čigāni nav tiks skarbs ņemot vērā, ka viņa nožēlojusi izdarīto.

Viņķele ētikas komisijas iespējamo lēmumu nekomentē, vienlaikus uzsverot, ka no partijas aiziet nevēlas. Domstarpības ar atsevišķiem biedriem Vienotības vadība par nopietnu šķērsli partijas darbā gan nesaskata. Runājot par Vienotības iespējām pārvarēt krīzi un restartēties, politikas eksperts Ivars Ījabs uzsver, ka pašā partijā nav vienotas izpratnes, kā to izdarīt. Vienotības nākotni izšķirs 4. jūnija ārkārtas kongress. Savukārt, komentējot runas par iespējamu Vienotības drīzu galu, Ivars Ījabs ir skeptisks.

Vienotības attiecības ar tā sauktajiem dumpiniekiem lielā mērā būs atkarīgas no tā, kurš tiks ievēlēts par partijas priekšsēdētāju. Andris Piebalgs izteicies, ka Vienotībā jāturpina strādāt visiem pašreizējiem biedriem un pašattīrīšanās nav nepieciešama, savukārt otrs izvirzītais kandidāts – Edvards Smiltēns savos uzskatos ir radikālāks un izteicies, ka galvenais ir politiskajā spēkā neatstāt gruzdošas lietas.

2 komentāri

TOP komentāri

 • SO.
  0

  SO.

  Vai tekstā zem jēdziena "partijas biedri"neslēpjas partijas spice? I.Viņķele no zināmākajiem Vienotības biedriem ir viena no vissakarigākajām, kas vēl var ko saglābt, ja grib šo partiju.

  24.04.2016 17:46

 • KPV
  0

  KPV

  Kaut kā smieklīgi - Zaķi par balsu pirkšanu (deputāta lielāko noziegumu) neizslēdz, bet šīs deputātes vajā par to, ka atļāvās sekot iekšējai pārliecībai.

  Un rakstā pat nav pateikts, par ko vajā - par to, ka balsoja par Kučinski? Ka balsoja pret Kučinski? Ja partijas nostāja ir atbalstīt ZZS, tad nav brīnums, ka daži izvēlas balsot pret.

  24.04.2016 08:31

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas