Neizdodas rast risinājumu par diviem tiesnešiem, kuri saņem algu, bet nestrādā

0 komentāri

Reformējot Augstāko tiesu, 1. janvārī tika likvidēta tās krimināllietu palāta. Vairākiem tās tiesnešiem cita darbavieta Augstākajā tiesā neatradās, bet, ņemot vērā, ka Latvijā tiesneši tiek iecelti uz mūžu, arī atbrīvot viņus nevarēja. Kopš tā laika Augstākā tiesa un Saeimas Juridiskās komisija diskutēja, ko darīt ar liekajiem tiesnešiem.

Jaunākais risinājums, ko Saeima paredzēja – saglabāt liekajiem tiesnešiem Augstākās tiesas tiesnešu statusu, bet pārcelt viņus darbā uz Rīgas apgabaltiesu, līdz Augstākajā tiesā parādīsies kāda vakance.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr Augstākā tiesa un Tieslietu padome šādu risinājumu šodien noraidīja, jo uzskatīja, ka, liekajiem tiesnešiem strādājot apgabaltiesā, nevar saglabāties Augstākās tiesas tiesneša statuss.

Tādējādi šis jautājums, visticamāk, kārtējo reizi kompromisa meklējumos nonāks Saeimas Juridiskajā komisijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas