Papildināta – Naudiņam nepiešķir pielaidi valsts noslēpumam

0 komentāri

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam (VL-TB/LNNK) nolēmis nepiešķirt pielaidi valsts noslēpumam, R. Naudiņš apstiprināja LNT raidījumā “900 sekundes”.

SAB lēmumu par pielaides nepiešķiršanu R. Naudiņam pieņēma jau vakar, 14.augustā, taču to nepubliskoja.

Foto: LETA

Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš:

Tas ir uzbrukums “Nacionālajai Apvienībai” pirms vēlēšanām, ņemot vērā, ka abiem ministriem pēdējā dienā tiek paziņots atteikums pielaidei valsts noslēpumam.

Ministrs norāda, ka vairākus mēnešus no SAB nebija nekādas ziņas, taču birojs esot aktivizējies pēc tam, kad R. Naudiņš pauda viedokli, ka nevajadzētu pārdot banku “Citadele”. R. Naudiņš uzsver, ka tas varētu arī nebūt iemesls pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanai, tomēr liek viņam “uzdot jautājumus”.

Vairāk par iespējamajiem iemesliem, kādēļ R. Naudiņam nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam, uzziniet raidījuma “900 sekunžu” intervijā!

Saeima R. Naudiņu ministra amatā apstiprināja 27.martā.

R. Naudiņš paziņoja, ka, neņemot vērā SAB lēmumu, viņš turpinās darbu ministra amatā.

Likumā par valsts noslēpumu minēti septiņi argumenti, kāpēc pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem personai tiek liegta.

Pielaidi nevar izsniegt, ja persona iesniegusi atteikumu no Latvijas pilsonības, personas rīcībspēja ir ierobežota likumā noteiktajā kārtībā, persona bijusi notiesāta par noziegumu un atrodas uzskaitē apreibinošu vielu atkarības dēļ.

Tāpat pielaidi atsaka, ja persona bijusi padomju specdienestu un ārpus Eiropas Savienības un NATO esošu drošības dienestu darbinieks. Pielaide arī nepienākas tām personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās Padomju Savienības Komunistiskajā partijā, Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā vai Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā.

Pielaide nepienākas arī personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu. Tieši šī norma bija minēta nu jau demisionējušajai tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) adresētajā SAB vēstulē. Arī viņai birojs atteica izsniegt pielaidi valsts noslēpumam.

B. Broka nolēma demisionēt pēc tam, kad atklājās, ka ģenerālprokurors nav mainījis SAB lēmumu par atteikumu viņai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam. Lai arī pielaides trūkums neliedza B. rokai ieņemt tieslietu ministra amatu, viņa nevarēja piedalīties atsevišķu jautājumu izskatīšanā valdībā.

Paziņojot par tieslietu ministres amata atstāšanu, B. Broka savu lēmumu argumentēja ar atbildīgu pieeju ministres amatam, turklāt tuvākajos mēnešos valdībai jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi saistībā ar “Citadele bankas” pārdošanu, “Latvijas Gāzes” dažādiem jautājumiem, un tam ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam.

Līdz ar to R. Naudiņš ir kļuvis par otro nacionālās apvienības “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ministru, kuram SAB atteicies piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas