NA: Broka kļuvusi par politiskās izrēķināšanās upuri

0 komentāri

Rīt Latvijas Gaisa satiksmes akcionāru sapulcē plānots atsaukt Baibu Broku no valdes locekļa amata. Atgādinām, ka bijušai tieslietu ministrei pielaidi valsts noslēpumam neizsniedza arī Drošības policija un satiksmes ministrs Anrijs Matīss paziņoja, ka bez pielaides šī valsts uzņēmuma valdē strādāt nevar.

Tikmēr Broka uzskata, ka Drošības policija nav iedziļinājusies situācijā. Viņa gatavo dokumentus Eiropas cilvēktiesību tiesai. Bet Nacionālās apvienības līderi neizslēdz, ka Broka ir kļuvusi par politiskās izrēķināšanās upuri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iepriekš Satversmes aizsardzības birojs atteica piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam tieslietu ministrei Baiba Brokai.

Ar šo specdienesta lēmumu, Brokas politiskai karjerai tika pielikts punkts. Novembrī Broka lūdza jau Drošības policijai piešķirt viņai 2. kategorijas pielaidi valsts noslēpumam, kura būtu nepieciešama darbam valdes locekļa amatā Valsts akciju sabiedrībā Latvijas Gaisa satiksme. Taču arī to Drošības policija atteica, norādot, ka neesot pamata pārskatīt SAB lēmumu par atļaujas neizsniegšanu. Atteikuma iemesls Brokai neesot paskaidrots. Viņa jau gatavo iesniegumu Eiropas cilvēktiesību tiesā.

Vēl šodien Broka pildīja valdes locekļa pienākumus Latvijas gaisa satiksmē. Taču jau rīt uz ārkārtas sēdi pulcēsies valsts akciju sabiedrības akcionāri. Darba kārtības galvenais jautājums – Baibas Brokas atbrīvošana no valdes locekļa amata.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pieļauj, ka atteikums piešķirt pielaidi valsts noslēpumam ir politiska izrēķināšanās. Viņš gan atsakās konkretizēt, kuri tieši politiskie spēki to organizē. Valdību nacionāļi nepametīs, tomēr gaidīs kāds būs Eiropas tiesas lēmums.

Tikmēr Satiksmes ministrijā norāda, ka Brokas vietā Gaisa satiksmes valdē meklēs kādu kompetentu speciālistu, visticamāk, starp uzņēmuma darbiniekiem.  Latvijas gaisa satiksmes valdes priekšsēdētājs neizslēdz, ka varētu piedāvāt Brokai turpināt darbu, taču citā amatā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas