Māris Kučinskis pret Kārli Šadurski! Kurš būs nākamais Latvijas premjers?

0 komentāri

Jaunās valdības veidošana izvērsusies divu politiķu duelī. Kurš uzvarēs un kļūs par premjera amata kandidātu, izšķirs Valsts prezidents. Šodien viņš aizvadīja sarunas ar trim līdzšinējām koalīcijas partijām, tomēr Raimonds Vējonis vēl nenosauca, kuram uzticēs veidot jauno valdību.

Pēc sarunām ar Valsts prezidentu kā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), tā arī Vienotības  politiķi izklausījās ļoti pašpārliecināti. Gan Māris Kučinskis, gan Kārlis Šadurskis pauda gatavību vadīt jauno valdību un bija pārliecināti par savām izredzēm iegūt Saeimas vairākuma atbalstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirms došanās uz Melngalvju namu Nacionālajai apvienībai bijusi neformāla saruna ar Kučinski. Lai gan oficiāla lēmuma par tās atbalstu Kučinskim vēl nav, partijas attieksme pret viņu ir pozitīva.

ZZS uzskata, ka tā kopā ar Nacionālo apvienību varētu veidot jaunās valdības kodolu. Abām partijām Saeimā kopā ir 38 balsis. Un par atbalstu savai kandidatūrai Kučinskis jau runājis arī ar Vienotības pārstāvjiem – tā dēvēto opozicionāru sešinieku un deputātiem no reģionālajām partijām.

Vienotības līdere Solvita Āboltiņa akcentē, ja prezidents nominētu Kučinski, viņš, iespējams, var rēķināties tikai ar sešām Vienotības balsīm, jo deputāti no reģionālajām partijām Kučinski neatbalstot.

To apstiprināt viņa lūdza Valmieras mēru Jāni Baiku no partijas Valmierai un Vidzemei. Viņš pagājušajā nedēļā atteicās no prezidenta piedāvājuma kļūt par premjera amata kandidātu.

Savukārt, ja nominēts tiks Šadurskis, viņam būtu visas 23 Vienotības balsis, un viņš pats uzskata, ka iegūtu arī Nacionālās apvienības un ZZS atbalstu.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas