Latvijas pilsonību varētu piešķirt kā balvu par īpašiem nopelniem valsts labā

0 komentāri

Par īpašiem nopelniem valsts labā Latvijā varētu piešķirt pilsonību – šādu lēmumu šodien, 15. oktobrī, varētu pieņemt Saeima.

Jautājums aktualizējies saistībā ar ukraini, pieccīņnieku Ruslanu Nakonečniju, kurš, pārstāvot Latviju Pasaules kausa pirmajā posmā, ieguva pirmo vietu Ēģiptē un citā posmā Minskā – 12. vietu. Sportists iepriekš deputātiem norādījis, ka vēlas iegūt Latvijas pilsonību un dzīvot šajā valstī. Viņš vēloties būt noderīgs, un akcentēja, ka viņam būs liels gods pārstāvēt Latviju augstākā līmeņa sacensībās.

Nakoņečnijs arī sniedzis ieskatu savā un ģimenes biogrāfijā, un pēc uzstāšanās izpelnījies atzinību par labajām latviešu valodas zināšanām.

Jāatgādina, ka 2013. gada nogalē Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem vēlējās iegūt arī pasaules šaha čempions un Krievijas opozīcijas politiķis Garijs Kasparovs, tomēr toreiz politiķu attieksme bija diezgan noraidoša. Jau pēc pāris mēnešiem viņš kļuva par Horvātijas pilsoni.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas