Latvijas nākamā prezidenta ieteikšanā iesaistījušies ārzemēs dzīvojošie latvieši

0 komentāri

Balsojumā par nākamo Latvijas Valsts prezidentu vietnē Mansprezidents.lv aktīvi iesaistījušies arī vairāki simti Lielbritānijā, ASV, Vācijā, Zviedrijā un citās valstīs dzīvojošie latvieši, informē vietnes pārstāvji.

Pāris dienas pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienas viņi dalās savās pārdomās par to, kādam jābūt Latvijas prezidentam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Kaut arī dzīvoju tālu no Latvijas, sekoju līdzi prezidenta izraudzīšanās procesam, un man nav vienalga, jo jūtos kā daļa no mūsu valsts. Mazākais, ko varu darīt, ir trīs datorpeles klikšķos paust savu viedokli,” stāsta Jaunzēlandē dzīvojošā IT speciāliste Aija Zvidriņa.

“Prezidents nav tikai reprezentatīvs materiāls, ko izlikt apskatei, bet visas sabiedrības spogulis. Ja sabiedrība, valsts un tās pilsoņi ir atbildīgi, tad arī parlaments izvēlēsies prezidentu, kas pārstāv sabiedrības, ne politiķu intereses. Es ļoti ceru, ka šogad tiks pieņemts atbildīgs lēmums un varēšu ar augsti paceltu galvu teikt – šis cilvēks reprezentē Latviju,” stāsta jau vairākus gadus Slovēnijā dzīvojošā Māra Zukure.

Kopš sabiedrības iniciatīvu portāla Mansprezidents.lv atklāšanas par savu Valsts prezidenta kandidātu virtuāli nobalsojuši jau vairāk nekā 7000 cilvēku.

Portālā redzamo prezidenta amata kandidātu saraksts ir veidots no deputātu virzītajiem un arī iedzīvotāju ieteiktajiem pretendentiem. Tas tiks papildināts, ja deputāti, frakcijas vai partijas oficiāli nosauks vēl kādu prezidenta kandidātu.

Iedzīvotāju favorīts jau kopš pirmās balsojuma dienas ir Mārtiņš Bondars, kurš saņēmis gandrīz 2500 cilvēku atbalstu. Viņam seko Vaira Vīķe-Freiberga ar teju 2000 balsīm, kā arī Egils Levits, Sandra Kalniete un Gunārs Kūtris.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas