Latvijas grib nokļūt ANO Drošības padomē

0 komentāri

Latvijas diplomātiskais dienests turpina strādāt pie Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomē (ANO DP) lobēšanas, aģentūrai LETA apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

Lasis skaidroja, ka jau 2011. gada 9. augustā Ministru kabinets pieņēma lēmumu par Latvijas kandidatūras pieteikšanu ANO DP 2025. gada vēlēšanās 2026.-2027. gada termiņam.

“Latvija nekad nav bijusi ANO DP locekle,” atgādināja Lasis, piebilstot, ka šobrīd Austrumeiropas valstu grupā uz vienu vietu ANO DP 2025. gada vēlēšanās pretendē arī Melnkalne. “Saskaņā ar pašreizējo praksi kandidatūras ANO DP vēlēšanās tiek pieteiktas laikus. Austrumeiropas valstu grupā kandidatūras ir izvirzītas līdz pat 2033. gada vēlēšanām,” viņš norādīja, piebilstot, ka šobrīd Latvija apzina citu valstu pieredzi kandidatūru lobēšanā un praktiskajā darbībā ANO DP.

“Latvijas diplomātiskais dienests turpina strādāt pie Latvijas kandidatūras lobēšanas, regulāri informējot ārvalstu kolēģus par to divpusēju un daudzpusēju tikšanos formātos,” informēja Ārlietu ministrijas pārstāvis.

ANO DP ir pārstāvētas piecpadsmit – piecas pastāvīgās un desmit ievēlētas – valstis no 193 ANO dalībvalstīm. Saskaņā ar ANO Statūtiem ANO DP kompetencē ir starptautiskās drošības jautājumi, piemēram, ANO miera uzturēšanas operācijas, sankciju noteikšana, militāra spēka lietošana un citi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas