Latvijas grib nokļūt ANO Drošības padomē

0 komentāri

Latvijas diplomātiskais dienests turpina strādāt pie Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomē (ANO DP) lobēšanas, aģentūrai LETA apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

Lasis skaidroja, ka jau 2011. gada 9. augustā Ministru kabinets pieņēma lēmumu par Latvijas kandidatūras pieteikšanu ANO DP 2025. gada vēlēšanās 2026.-2027. gada termiņam.

“Latvija nekad nav bijusi ANO DP locekle,” atgādināja Lasis, piebilstot, ka šobrīd Austrumeiropas valstu grupā uz vienu vietu ANO DP 2025. gada vēlēšanās pretendē arī Melnkalne. “Saskaņā ar pašreizējo praksi kandidatūras ANO DP vēlēšanās tiek pieteiktas laikus. Austrumeiropas valstu grupā kandidatūras ir izvirzītas līdz pat 2033. gada vēlēšanām,” viņš norādīja, piebilstot, ka šobrīd Latvija apzina citu valstu pieredzi kandidatūru lobēšanā un praktiskajā darbībā ANO DP.

“Latvijas diplomātiskais dienests turpina strādāt pie Latvijas kandidatūras lobēšanas, regulāri informējot ārvalstu kolēģus par to divpusēju un daudzpusēju tikšanos formātos,” informēja Ārlietu ministrijas pārstāvis.

ANO DP ir pārstāvētas piecpadsmit – piecas pastāvīgās un desmit ievēlētas – valstis no 193 ANO dalībvalstīm. Saskaņā ar ANO Statūtiem ANO DP kompetencē ir starptautiskās drošības jautājumi, piemēram, ANO miera uzturēšanas operācijas, sankciju noteikšana, militāra spēka lietošana un citi.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas