Latvija pērn Ukrainai sniegusi atbalstu vairāk nekā 200 000 eiro apmērā

0 komentāri

Latvija pagājušajā gadā sniegusi atbalstu Ukrainai vairāk nekā 200 tūkst. eiro apmērā, apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs-vēstnieks Kārlis Eihenbaums.

Ministrijas pārstāvis sacīja, ka Latvija pagājušajā gadā no Aizsardzības ministrijas budžeta veikusi iemaksu 50 tūkst. eiro apmērā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas Ukrainas Trasta fondā vadības, kontroles, sakaru un datorspēju (C4) pilnveidošanai. Tāpat Latvija ir veikusi iemaksu 15 tūkst. eiro apmērā Eiropas Padomes Rīcības plānā Ukrainai budžetā, lai uzlabotu demokrātiju, cilvēktiesības un tiesiskumu valstī.

“Latvija ir veikusi iemaksu 35 tūkst. eiro apmērā Austrumeiropas Energoefektivitātes un vides partnerības fonda budžetā, par mērķa valsti norādot Ukrainu. Fonda mērķis ir atbalstīt projektus, kas saistīti ar energoefektivitāti un vidi,” skaidroja Eihenbaums, piebilstot, ka Latvija pagājušajā gadā ir veikusi arī iemaksu 50 tūkst. eiro apmērā no valsts budžeta programmas “Iemaksas starptautiskajās organizācijās” paredzētajiem līdzekļiem ANO augstā komisāra bēgļu lietās biroja (UNHCR) Ukrainas iekšēji pārvietoto personu fonda budžetā.

Tāpat tiek turpināta Ukrainas pacientu ārstēšana Latvijā, kā arī nosūtītas vairākas humānās kravas – segas, medikamenti, strāvas ģeneratori un citas nepieciešamās lietas.

Jau ziņots, ka Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas