Latvija ir pret jebkādām obligātajām patvēruma meklētāju sadales kvotām, pārliecinātas amatpersonas

0 komentāri

Latvija ir pret jebkādām obligātajām patvēruma meklētāju sadales kvotām. Par to vienisprāt ir visas Latvijas augstākās amatpersonas, kas šovakar pulcējās pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar vienu pamatjautājumu – cik lielu bēgļu skaitu atvēlējusi Latvijai Eiropas Komisija.

Neoficiāla informācija liecina, ka Latvijai piespiedu kārtā būs jāuzņem vēl 526 patvēruma meklētāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēl pirms tikšanās ar Saeimas un valdības pārstāvjiem prezidents TV3 ziņām atklāja, ka viena no visvairāk apspriestajām tēmām būs bēgļi. Lai arī, pēc Valsts prezidenta Vējoņa domām, svarīgi esot cīnīties ar cēloņiem, nevis sekām. Proti panākt, lai trešās pasaules valstu iedzīvotāji tik masveidīgi nemuktu no dzimtenes, Eiropai šobrīd nāksies dot pajumti vairāk bēgļiem nekā sākotnēji plānots.


Raimonds Vējonis, Valsts prezidents:

Attiecībā par skaita pieaugumu, Eiropas valstīm būs jālemj par skaita palielināšanu. Ir reportāžas no Eiropas Savienības valstīm par bēgļu pieplūdumu – problēma būtiska. Kopīgi jāmeklē risinājums gan ar cēloņiem, gan sekām.

Ārvalstu presē jau izskanējušas dažādas spekulācijas, cik bēgļu Latvijai varētu būt jāuzņem. Taču ārlietu ministrs aicina vēl nepārsteigties ar secinājumiem.

Edgars Rinkēvičs, ārlietu ministrs:

Pašlaik būtu pāragri uzsākt diskusiju par detaļām, kuras pat komisija vēl slīpē. Es nevaru pateikt, par ko ziņojums būs, nevaru apstiprināt ciparus. Nevaru arī noliegt. Komisija pati vēl strādā šajā jautājumā.

Es esmu lasījis vienā avīzē, ka tie būs 2200 bēgļi, citā – 520 bēgļi. Es esmu dzirdējis vēl kaut ko, tādēļ aicinu pagaidīt pusotru dienu. Es paredzu, ka diskusijas būs ļoti sīvas. Ir svarīgi koordinēt to ar Baltijas valstīm.

Vienu gan Rinkēvičs atgādināja, – Latvijas interesēs nav ne robežu atjaunošana starp Eiropas valstīm, ne attiecību bojāšana ar Rietumiem īpaši tagad, Krievijas agresijas ietekmē. Tāpēc viņš aicina nogaidīt līdz trešdienai, kas Eiropas Komisijas prezidents uzstāsies ar oficiālo priekšlikumu dalībvalstīm.\

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas