Latvijā ieradusies pretrunīgi vērtētā viceprezidente Mogerīni

0 komentāri

Latvijā ceturtdien ieradusies pretrunīgi vērtētā Eiropas Komisijas viceprezidente Federika Mogerīni, kura ir arī Eiropas Savienības (ES) Augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos.

Latvija ir viena no pirmajām valstīm, ko F. Mogerīni apmeklēs pēc stāšanās amatā 1. novembrī.

Galvenais sarunu temats ar Latvijas amatpersonām būs par Latvijas prezidentūru ES Padomē, kas sāksies pēc pusotra mēneša.

Jāatgādina, ka jūlijā Austrumeiropas valstis noraidīja Mogerīni kandidatūru augstajam amatam, izsakot bažas, ka Itālijas izvirzītā kandidāte ir pārāk labvēlīgi noskaņota pret Krieviju. Apsūdzību centrā bija arī Mogerīni brauciens jūlijā uz Maskavu, kur viņa tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, lai spriestu par gāzesvada South Stream projektu. Pa gāzes vadu Krievijas dabasgāze tiktu piegādāta Eiropai.

Vēlāk, kad Mogerīni tomēr ievēlēja amatā, Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma atzina, ka tas bijis kompromiss, lai arī Latvijai tiktu ietekmīgs amats Briselē.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas