Lai Vienotība būtu mierā, Kučinskis tai piedāvā “premjera biedra” amatu

2 komentāri

Ministru prezidenta biedra amats nav pastāvīga vieta valdībā. Tā galvenais pienesums būs atvieglot atbildības jomu sadali, kad process īsti nesekmējas. Māris Kučinskis šādi vēlas rast kompromisu ar Vienotību, kas līdz šim izrādījusi pārāk lielas ambīcijas ministriju atbildības sadalē. Taču, kā premjera amata kandidāts, tā pati Vienotība akcentē, ka neveidos vicepremjeru kā pastāvīgu amatu, bet to pildīs kāds no Vienotības ministriem.

Dienu pēc tam, kad apspriešanai tika “izmesta” un noraidīta ideja par Eiropas lietu ministra posteni, Māris Kučinskis nolēmis izmēģināt gājienu ar Ministru prezidenta biedru.

Ministru prezidenta biedrs faktiski ir otrā persona aiz premjera. Var teikt, ka Kučinskis šādi vēlas rast kompromisu ar Vienotību, kas līdz šim izrādījusi pārāk lielas ambīcijas.

Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis šodien apstiprināja, ka premjera biedrs, visticamāk, varētu būt kāds no Vienotību pārstāvošajiem ministriem.

Atbildot uz jautājumu, vai nepieciešamība pēc vietnieka ir bijusi šā brīža valdības vadītājai, Laimdota Straujuma atbildēja noliedzoši. Varbūt vienīgi prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā, bet citādi nē.

Vēl viens aspekts – cik atklāti un uzticami varēs būt premjers un vicepremjers, ja abi nepārstāvēs vienu partiju. “Man bija parlamentārais sekretārs no citas partijas, un tas tomēr sarežģī, un īsti nevar saprast, ko var uzdot un ko nevar uzdot. Es īsti neredzu pienesumu veidot amatu. Tas ir nevajadzīgi,” atzīst demisionējusī premjere Laimdota Straujuma.

Bijušais Straujumas parlamentārais sekretārs Rihards Kols no Nacionālās apvienības gan neuzskata, ka viņam nācās aiziet atšķirīgās partejiskās piederības dēļ. Problēmas bijušas darba specifikā, kas neļāva pilnvērtīgi pildīt uzdevumus. Vai premjera biedram būs citādāk, viņš vērtēt atturas.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • haralds elceris
  +2

  haralds elceris

  ne par†iju apvienība "Vienotība", ne Solvi†a Ābol†iņa nebūs mierā, un nav jēgas neko darīt, lai par†iju apvienība "Vienotība" un Solvi†a Ābol†iņa būtu mierā! nepatīk, lai iet uz nabagmāju, Saeimas ārkārtas vēlēšanās nepārvarēs pašu iestrādāto slieksni 5%!

  27.01.2016 20:44

 • omīte
  0

  omīte

  Trilleris: par ligzdu pilnu ar 100 badīgiem,kašķīgiem par vietu un treknāko kumosu dzeguzēniem! Daudz par daudz!!! Nomazināsim trilleri uz drāmu! Balso portālā "manabalss.lv" par 50 deputātiem Saeimā!!!

  28.01.2016 18:35

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas