”Kopā mūsu balsis ir skaļākas!” – Igaunija, Latvija un Lietuva kopā prasīs okupācijas seku atmaksu Krievijai

1 komentārs

Kopā mūsu balsis ir skaļākas, tā teica Igaunijas tieslietu ministrs, šodien Rīgā parakstot vienošanos ar Latvijas un Lietuvas kolēģiem. Vienošanās paredz, ka Baltijas valstis turpmāk ar prasību atmaksāt padomju okupācijas radītos zaudējumus pie Krievijas vērsīsies vienoti.

Trīs Baltijas valstu augstākās raudzes juristi un vēsturnieki šodien vēroja vēsturisku brīdi. Visu trīs Baltijas valstu tieslietu ministri parakstīja kopīgu deklarāciju, ka turpmāk Baltijas valstis būs vienotas, prasot Krievijai atlīdzināt padomju okupācijas nodarītos zaudējumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Urmass Reinsalu, Igaunijas tieslietu ministrs:

Mūsu juristi tagad kopīgi sāks meklēt ceļus, kā ar starptautiskās tiesvedības mehānismiem šo naudu varētu piedzīt no Krievijas Federācijas. Tas ir jādara kopīgi, jo tā mūsu balsis būs skaļākas un ir lielāka iespēja, ka starptautiskā sabiedrība ieklausīsies.

Tāpat Igaunijas tieslietu ministrs atzina, ka atšķirībā no Lietuvas un Latvijas viņa valsts līdz šim nav mēģinājusi izrēķināt, cik lielus zaudējumus tai radīja PSRS. Tomēr tas netraucējot pievienoties pārējo Baltijas valstu nostājai, ka zaudējumi ir jāatlīdzina.

Jāatgādina, ka Latvijā okupācijas seku aprēķināšanas komisija sāka strādāt jau 2005. gadā. 2009. gadā tā nāca klajā ar aptuveno aprēķinu – PSRS okupācijas zaudējumi Latvijā sasniedz vismaz 300 miljardus eiro. Tomēr ekonomiskās krīzes dēļ komisijas darbs uz laiku apsīka. Darbu pie precīzākiem aprēķiniem komisija atsākusi visai nesen, tādēļ pagaidām nevar pateikt, kad tiks nosaukts galīgais skaitlis.

Padomju Savienības tiesiskā mantiniece – Krievijas Federācija – gan līdz šim nav izrādījusi ne mazāko vēlmi kompensēt Baltijas valstīm zaudējumus. Tādēļ šobrīd eksperti sliecas domāt, ka prātīgāk būtu šo summu mēģināt piedzīt starptautiskās tiesas ceļā, nevis izmantojot tikai diplomātiskus līdzekļus.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Hūgo Vācietis
    +1

    Hūgo Vācietis

    un Putinam uzdāvināsim nosprāguša ēzeļa pakaļu ar visiem sūdiem > komplektam !

    16.11.2015 13:34

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas