Komēdijseriāls “Saeimas sarunas” atgriežas! Konfliktu dēļ komisija nespēj pilnvērtīgi strādāt

1 komentārs

Kā efektīvāk pārbaudīt valsts amatpersonu deklarācijas? Atbildes uz šo jautājumu Saeimā centās atrast tā sauktās Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāti. Tiesa gan, konkrēti priekšlikumi izpalika. Deputāti tik vien kā secināja – problēma, ka nevienai iestādei nav pienākums pārliecināties par deklarāciju patiesumu, ir ar krietni garāku bārdu nekā Ziemassvētku vecītim.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijā no sešiem deputātiem palikuši četri. Lai gan tā tika izveidota tieši pēc opozīcijas iniciatīvas, neapmierināti kā komisiju vada koalīcijas partijas Vienotība pārstāvis Veiko Spolītis, to pametuši visi opozicionāri, izņemot Ringoldu Balodi. Arī viņš vēlējās izstāties, taču turpina strādāt pret savu gribu, jo Saeimas vairākums liedza viņam komisiju pamest.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šīsdienas darba kārtībā valsts amatpersonu deklarāciju pārbaudes. Tematu aktualizējis Valsts kontroles atzinums, ka deklarāciju patiesumu joprojām neviens nepārbauda.

Ne Valsts ieņēmumu dienests, ne Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nepārbauda, vai deklarācijās sniegtās ziņas ir patiesas, jo to nenosaka neviens likums. Bet jautājums, kāpēc to nav izdevies atrisināt jau vairāk nekā desmit gadu, palika bez atbildes.

Konkrēti priekšlikumi, kā problēmu risināt, neizskanēja. Komisija tos uzdeva sagatavot divu nedēļu laikā. Tikmēr deputāti vien atzina, ka situācija nav normāla un secināja, ka problēma ir mūžsena. Sēde noslēdzās, izgaismojot, ka komisijas deputāti joprojām turpina savstarpēji konfliktēt. Ringoldam Balodim bija iebildumu, kā sēdes tiek protokolētas.

Palikuši katrs pie sava, deputāti šķīrās līdz nākamajai nedēļai, kad sasaukta nākamā sēde.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • SO.
    0

    SO.

    Cirkam cirka liktenis-slēgt ciet un aktieriem braukāt pa viesizrādēm ar gabaldarba honorāriem.Tas vairs nav smieklīgi, ka par haltūrām deputātu izpildījumā maksājam algas ar četrciparu skaitļiem.

    26.05.2016 07:31

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas