Koalīcijas partijas uzskata, ka 256 eiro mēnesī ir pārāk liels bēgļu pabalsts

3 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Divu nedēļu laikā jābūt skaidrībai, cik liels turpmāk būs bēgļu pabalsts, ko koalīcijas partijas ir nolēmušas samazināt. Kamēr politiķi rēķina, kādam tam jābūt, iekšlietu ministrs brīdina, ka, samazinot pabalstu, palielinās risks – pieaugt noziedzības līmenim.

Saskaņā ar esošo kārtību bēgļiem vienu gadu ik mēnesi tiek maksāti 256 eiro. Bet tagad tiek izskatīti dažādi varianti, kā samazināt pabalsta apmēru. Saskaņā ar līdz šim izteiktajiem priekšlikumiem bēgļi turpmāk saņemtu aptuveni 100 eiro mēnesī.

Pabalsta aprēķināšanas formula vēl tiek veidota. Bet jau tagad ir skaidrs, ka šis ir viens no retajiem jautājumiem, par ko trīs koalīcijas partiju vidū nav domstarpību.

Politiķi arī neslēpj, ka pabalstu samazināšanas mērķis ir padarīt bēgļiem Latviju mazāk pievilcīgu.

Pabalsts vienlaikus tiek pārrēķināts ar domu, ka tam jābūt tādā apmērā, lai bēgļi nevar pretendēt saņemt sociālos pabalstus no pašvaldībām.

Tikmēr iekšlietu ministrs brīdina, ka, pārāk strauji samazinot bēgļu pabalsta apmēru, pieaug risks, ka iebraucēji sāks zagt vai laupīt, lai nenomirtu badā.

Šodien nolemts, ka par bēgļu pabalsta samazināto apmēru jāvienojas pēc divām nedēļām.

Video:

3 komentāri

TOP komentāri

 • ES
  0

  ES

  Deputātiem un citiem augstajiem ierēdņiem, lai viņi nezagtu, palielinām algas, nelegāliem imigrantiem-pabalstus, lai neaug noziedzības limenis, mums pensionāri un bērni jau ir godigi, nezags, viniem neko nevajag...

  06.10.2015 17:36

 • Ab
  0

  Ab

  Jaa..ko vini grib ar to panaakt? Muusu pashu beerniem maksaa 11 eiro...kuriem tieshaam iet gruutaak dziivojot pashiem savaa zemiitee. Bet te peeksnji visu grib sagruust svesiem.pff..jo taalaak,jo trakaak.

  06.10.2015 12:48

 • ..........
  0

  ..........

  Viņiem vispār pabalstus nevajag , lai iet nopelna naudu , nevis dzīvo uz haļavu!!!!

  06.10.2015 07:02

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas