Kārtējā Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sēde aizvadīta savstarpēju pārmetumu gaisotnē

0 komentāri

Saeimas deputāti cenšas noskaidrot, vai Maximas lielveikala sabrukšanā ir vainojami arī likumi. Kārtējā Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sēde atkal aizvadīta savstarpēju pārmetumu gaisotnē, un tās vadītājs atzīst, ka publiskajās komisijas sēdēs, visticamāk, izdarīt lielus atklājumus nesanāks.

Vienlaikus notiekot darbs arī ārpus sēdēm, un ar pirmajiem secinājumiem izmeklēšanas komisija varētu nākt klajā gada vidū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Komisijas sēdē piedalījās gandrīz 30 cilvēku, un tā ilga divas ar pusi stundas. Deputāti neslēpa neapmierinātību ar būvneicību pārraugošās Ekonomikas ministrijas sagatavotajām atbildēm uz saviem jautājumiem.

“Ekonomikas ministrija, manā skatījumā, ir vienkārši izmantojusi iespēju iesniegt kaut kādus sakopētus materiālus, bet nevis atbildēt uz jautājumiem pēc būtības,” norādīja partijas No sirds Latvijai līdere Inguna Sudraba.

Uz jautājumu, kuras nepilnības likumos varētu būt sekmējušas prātam neaptveramo traģēdiju, Ekonomikas ministrijas pārstāvis, paužot personīgo viedokli, nosauca vienu.

“Viennozīmīgi ir skaidrs, un tas izriet no vispārējās loģikas – jūs nevarat vienkārši būvēt kaut ko uz jumta, ja zem tā jumta atrodas cilvēki. Vai likumā ir rakstīts precīzi “nedrīkst būvēt uz jumta, ja apakšā ir cilvēki”? Nē, tas nav rakstīts,” norādīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs.

Valsts kontrole gan norādīja uz vairākām nepilnībām, ieskaitot faktu, ka krīzes gados līdzekļu taupīšanas nolūkos likvidēta valsts Būvinspekcija. Tagad trūkumi novērsti, bet tikai tāpēc, ka notika traģēdija.

Sēdes gaitā neiztika bez deputātu savstarpējiem strīdiem. Arturs Kaimiņš uzskata, ka darbs norit neproduktīvi, jo komisijas vadība plāno tikai nedēļu uz priekšu, un tās izstrādātais rīcības plāns ir pārāk nekonkrēts.

Komisijas vadītājs atzīst, ka publiski notiekošajās un internetā translētajās sēdēs, visticamāk, lielus atklājumus izdarīt nesanāks.

Balodis uzsver, ka komisijas darbs nenotiek tikai sēžu laikā, un ar pirmajiem secinājumiem deputāti varētu nākt klajā maijā vai jūnijā, kad gaidāms izmeklēšanas komisijas starpziņojumus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas