Kalnmeiers skaidro, ar ko trauksmes cēlējs atšķiras no ”stukača”

0 komentāri

”Ir jāveic ļoti liels darbs, lai izglītotu sabiedrību un tai skaidrotu, ka trauksmes cēlējam nav tāda pati negatīva izpratne, kādā tiek ietverts vārds ”stukačs”,” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, stāstot par darbiem, kas jāveic, iekustinot likumu par trauksmes cēlēju aizsardzību.

Lai iedrošinātu cilvēkus ziņot par pārkāpumiem, krāpšanos un korupciju, šā gada laikā slepeno ziņotāju, jeb trauksmes cēlēju aizsardzībai plānots izstrādāt atsevišķu likumprojektu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atbalstu šāda mehānisma tapšanai šodien kopīgā memorandā pauda Valsts kanceleja, Ģenerālprokuratūra, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un sabiedrība par atklātību Delna. Tikmēr sabiedrībā vēl aizvien nevalda vienota izpratne, vai ziņotāji dēvējami par trauksmes cēlājiem vai kā savulaik – par “stukačiem”, atzīst ģenerālprokurors.

”Diemžēl šo vārdu [”stukačs” – red.] lietoja arī Saeimas Juridiskajā komisijā, kad tika lemts jautājums par grozījumiem Kriminālprocesa likumā,” nožēlu pauda Ē. Kalnmeiers.

Citās valstīs trauksmes cēlēju aizsardzībai paredzēta brīvība no sankcijām, ja cilvēks bijis iesaistīts noziegumā piespiedu kārtā vai maldinoši un vēlāk par to ziņojis. Kā slepenos ziņotājus plānots aizsargāt Latvijā un kā gadu laikā mainījies sabiedrības noskaņojums pret tiem, stāstīsim ziņās pulksten astoņos.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas