Kaimiņš savā raidījumā Suņu būda turpina reklamēt alkoholu

0 komentāri

Teju katrā Saeimas sasaukumā ir deputāti, kam sanākušas nepatikšanas ar alkohola lietošanu, tomēr jaunajā Saeimā ir arī deputāts, kas nodarbojas ar ”zaļā pūķa” reklamēšanu. Skandalozais aktieris Artūrs Kaimiņš to dara savā raidījumā Suņu būda un šajā nodarbē neko nosodāmu nesaskata. Pretējās domās gan ir vairums viņa kolēģu.

Sēžoties deputāta krēslā, Saeimā ievēlētajiem tautas priekšstāvjiem saistošs kļūst deputātu ētikas kodekss, par kura pārkāpšanu draud sods.

Tomēr ne visas, no sabiedrības viedokļa raugoties, neētiskas darbības ir atrunātas. To vidū pretrunīgi vērtējama deputāta Artura Kaimiņa rīcība, savā raidījumā reklamējot alkoholu.

Pats kaimiņš savā rīcībā ētiskas dabas pārkāpumu gan nesaskata.

Saeimas deputātu domas par to, vai alkohola reklamēšana deputātam piedienas, dalās.

Deputāta darbības uzrauga Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Likumdošanā ir ierakstītas konkrētas lietas, ko deputāts var un ko nevar darīt papildus saviem amata pienākumiem, lai nenonāktu interešu konfliktā.

Pēdējā laikā ar ētikas problēmām saskārušies samērā daudz tautas kalpu. Tostarp šonedēļ atklātībā nāca informācija par Veiko Spoliša braukšanu ar automašīnu alkohola reibumā. Pirms 2 gadiem plaši tika apspriesta Nikolaja Kabanova ierašanās sēdē kunga prātā. Savukārt pērn, klajā nākot informācijai par dēla saistību ar narkotiku izplatīšanu, amatu atstāja Kārlis Krēsliņš.

Jāpiebilst, ka ar ētikas normu izpratni problēmas ir ne vien Saeimā, bet arī pašvaldībās. Sabiedriskā televīzija nesen ziņoja par incidentu Garkalnē, kur deputāts Gunārs Bērtulsons pieķerts piesavināmies pašvaldības malku. Viņš pats gan skaidro, ka to savā pagalmā vācis, lai uz Ziemassvētkiem izdalītu trūcīgajiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas