Joprojām nav izdevies vienoties par amatiem jaunajā valdībā; sarunas atliktas līdz trešdienai

0 komentāri

Vismaz līdz trešdienai atliktas sarunas par jaunās valdības veidošanu. Lai gan koalīcijas partijas bija nolēmušas tikties šodien, sanāksme tika atcelta, jo politiķi nespēj vienoties par amatiem jaunajā valdībā. Koalīcijas partneri nesteidzas piekāpties viens otram un uzstāj katrs uz savām prioritātēm.

Koalīcijas partneri šodien sēdās pie sarunu galda, taču, lai apspriestu aktuālo valdības un Saeimas darba kārtību sanāksmē, kas notiek katru pirmdienu, bet jaunās valdības veidošanas sarunas nenotika. Tās bija ieplānotas rīta pusē, tomēr jau vakar vakarā kļuva skaidrs, ka no tikšanās nebūs nekādas jēgas, un tā tika atcelta. Partijas tā arī nav pārvarējušas domstarpības par portfeļu dalīšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Politiķi cer, ka valdības deklarācijas rakstīšana palīdzēs vienoties arī par amatiem.

Politiķi līdz šim neoficiāli informējuši, kas liedz panākt vienošanos. Taču tagad sākuši par to runāt atklāti. Šorīt LNT rīta raidījumā 900 sekundes Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības pārstāvji neslēpa, ka abi politiskie spēki cīnās par tiesībām vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kas līdz šim bija Nacionālās apvienības pārziņā.

Reģionālās attīstības ministra portfelis ir tikai viens no amatiem, ko partijas nevar sadalīt. Vienprātības nav arī par to, kuram politiskajam spēkam uzticēt Izglītības ministriju, kam tiktu smagākais no portfeļiem, – Veselības ministra amats un kuras partijas pārstāvis sēdēs Saeimas priekšsēdētāja krēslā.

Nākamā tikšanās ir atlikta līdz trešdienai, taču netiek izslēgts, ka valdības veidošanas oficiālās sarunas tiks atsāktas tikai nākamnedēļ.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas