Jauns pavērsiens: Vējonis ticies ar Šadurski un piedāvājis viņam uzņemties valdības veidošanu

9 komentāri

Pēc Valmieras mēra Jāņa Baika atteikuma kļūt par premjera kandidātu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis ticies ar Vienotības frakcijas priekšsēdētāju Kārli Šadurski un piedāvājis viņam uzņemties valdības veidošanu. No Šadurska puses saņemta apstiprinoša atbilde.

Jāņa Baika kandidatūras parādīšanās Saeimā tika uztverta kā zibens no skaidrām debesīm. Valmieras mērs vakar vakarā apsolīja piedāvājumu līdz pirmdienai apsvērt, taču jau šorīt ar tvitera starpniecību paziņoja, ka palikšot strādāt valmieriešu labā. Pēc neoficiālām ziņām, iemesls tik straujām lēmumu svārstībām esot no SAB saņemtā informācija, ka viņš varētu nesaņemt augstāko pielaidi valsts noslēpumam. Oficiālais skaidrojums gan ir cits – neapmierinātība ar negācijām, kas sekojušas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saprotot, ka paša sameklētā Baika kandidatūra neaizies, Valsts prezidents rīkojies strauji. Pirms izlidošanas uz Zviedriju šorīt uz sarunu aicināts kopš Jāņa Reira atteikuma, par galveno premjera amata pretendentu uzskatītais Kārlis Šadurskis. Saskaņā ar neoficiālu informāciju, Šadurskis apliecinājis Vējonim gatavību izveidot labēji centrisku valdību. Šadurska nominācija gaidāma otrdien, kad Vējonis būs atgriezies no Zviedrijas.

Āboltiņa nevēlējās prognozēt notikumu attīstību, taču apliecināja, ka pirmdien paredzētā partijas valdes sēde pārcelta uz vēlāku laiku, ņemot vērā gaidāmus jaunumus. Viņa uzsvēra, ka premjerministra kandidāta izvirzīšana ir Vējoņa prerogatīva, taču par Šadurski kā pieredzējušu politiķi esot tikai pozitīvas lietas sakāmas.

Ar pašu Šadurski neizdevās sazināties. Tikmēr sociālie partneri, kuriem bija asi iebildumi pret citu valsts budžeta veidotāju Reiru, norāda, ka pret Saeimas budžeta komisijas vadītaju šādu iebildumu neesot. Šadurska gaidāmā nominēšana gan automātiski nenozīmē, ka viņam izdosies ātri izveidot jauno valdību. Tas būs atkarīgs no sarunām ar koalīcijas partneriem. Līdz šim viņi Šadurska kandidatūru uztvēruši atturīgi pozitīvi.

Foto:

 

Skaties video!

9 komentāri

TOP komentāri

 • Igors Belkovs
  +3

  Igors Belkovs

  Vai tikšanās notika zoodārzā? Ja nē, tad nav uz labu. Vienkāršāk jau būtu pajautāt Sorosa kungam, kurš kandidāts viņam patīk un viss, nebūtu jālauza galva un jānoskrienas.

  09.01.2016 22:21

 • Ando
  +3

  Ando

  Runas būs garas, bet darbi īsi! Citiem vārdiem: Tukša muca tālu skan!

  09.01.2016 21:47

 • Gunis
  +3

  Gunis

  Rudai pašai nespīd,tad vismaz būs viņai paklausīgs cilvēks.

  09.01.2016 20:03

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas