Jaunākie 12. Saeimas vēlēšanu rezultāti; Cik vietu katrai no iekļuvušajām partijām varētu būt Saeimā?

0 komentāri

Jaunākie 12. Saeimas vēlēšanu provizoriskie rezultāti liecina, ka 12.Saeimas vēlēšanās uzvarējusi ”Saskaņa”. Tā saņēmusi 23% vēlētāju atbalstu. Otrā ir ”Vienotība”, kas noapaļojot saņēmusi 22% balsu. Bet trešajā vietā ar vairāk nekā 19% balsu ierindojas ”ZZS”. Parlamentā iekļūst arī ”Nacionālā apvienība” ar 16.5 % balsu un ”No sirds Latvijai” ar gandrīz 7 %. Kā pēdējā 5% barjeru pārvar ”Latvijas Reģionu Apvienība” ar mazliet vairāk nekā 6% vēlētāju balsu. Tas nozīmē, ka šajā parlamentā būs pārstāvēts par vienu partiju vairāk nekā 11.Saeimā.

Tikmēr pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru un nav iekļuvušas 12.Saeimā. Einara Repšes vadītā ”Latvijas attīstībai”, kas saņēmusi vien 0,9% velētāju atbalstu, gan par ekspremjeru partiju dēvētā ”Vienoti Latvijai”, par kuru nobalsojuši 1,19% vēlētāju. Kopumā vēlētāju aktivitāte šajās vēlēšanas bijusi zemākā, kāda līdz šim pieredzēta Saeimas vēlēšanās. Balsot aizgājuši vien nepilni 59% vēlētāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgā vislielāko vēlētāju atbalstu ir ieguvusi sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”, par kuru nobalsojuši gandrīz 37% balsstiesīgo. Otrā populārākā partija Rīgā ir “Vienotība”, kas ieguvusi teju 21% vēlētāju atbalstu.

Pašlaik Rīgas vēlēšanu reģionā ir apkopotas visas galvaspilsētā nodotās balsis, bet atgādināšu, ka vēl ienāk balsojumi no 54-iem vēlēšanu iecirkņoiem ārzemēs, kas tiek summēti tieši Rīgai.

Vislielāko vēlētāju atbalstu Vidzemē ieguvusi “Vienotība” – par to Vidzemē nobalsojuši nepilni 26% vēlētāju. Otrajā vietā ir ”Zaļo un zemnieku savienība” ar vairāk nekā 21% balsu.

Zemgalē pirmā ir ”Zaļo un Zemnieku savienība” ar 28% balsu; otrajā vietā ierindojusies Vienotība ar 23% balsu.

Latgalē pārliecinoši pirmajā vietā ir Saskaņa ar 39% balsu, otrajā ir ”ZZS” ar 18% balsu.

Kurzemē pārliecinoši uzvarējusi ”Zaļo un Zemnieku savienība” -par to balsojuši 36%; otrajā vietā ir ”Vienotība” ar 19% balsu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas