Ja Latvijai prasīs uzņemt vairāk bēgļu, iespējams, Straujumas valdība kritīs

0 komentāri

Ja Eiropas Komisija Latvijai pieprasīs uzņemt vairāk bēgļu, ir iespējama Laimdotas Straujumas valdības krišana.

Problēmas valdošās koalīcijas stabilitātei pieļauj paši politiķi, atzīstot, ka vēlreiz vienoties par imigrantu jautājumu politiski būs ļoti sarežģīti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gan Nacionālā apvienība, gan Zaļo un zemnieku savienība nepieļauj runas par patvēruma meklētāju skaita pārskatīšanu.

Tikmēr Vienotības politiķi atzīst, ka Latvijai citas izvēles var arī nebūt.

Rīt Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers Eiropas Parlamentā nāks klajā ar ziņojumu, kurā, visticamāk, būs  prasība par 100 tūkstošiem palielināt Eiropā uzņemamo patvēruma meklētāju skaitu. Neoficiāla informācija liecina, ka Latvijai nāksies dubultot ieceļotāju  skaitu – no 250 līdz 500 bēgļiem. Izskanējuši arī krietni lielāki skaitļi.

Valdošo neziņu asi kritizē tiesībsargs, pārmetot valdībai manipulēšanu ar sabiedrību. Līdzīga kritika dzirdama arī no opozīcijas puses.

To, ka patvērumu meklētāju būs vairāk nekā 250, atzinis ne tikai par  jautājumu atbildīgais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, bet arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Jāatgādina, ka vēl augusta beigās Straujuma Nacionālajai apvienībai solīja, ka patvērumu meklētāju vairāk par 250 nebūs.

Straujumas partijas biedri gan aicina apzināties emocionālo fonu pēc Sīrijas puisēna līķa fotogrāfijām. Tās esot mainījušas valdošo nosakņojumu pret bēgļiem Eiropā. Tāpēc balsojums Saeimā par jauno bēgļu uzņemšanu būšot uzticības balsojums Straujumai.

Tāpat arī premjere pieļauj, – bēgļu jautājums varētu sašķobīt valdošās koalīcijas stabilitāti. Viņa arī brīdinājusi, ka nebrauks uz Briseli, lai Eiropai nodotu vēsti, ka Latvija migrantu krīzes risināšanā vairāk nepiedalās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas