IZM valdībai lūgs 1,5 miljonus eiro, kas jāmaksā par skolas.lv projekta izgāšanos

2 komentāri

Izglītības un zinātnes ministrija nākamnedēļ valdībai lūgs kompensēt no valsts budžeta pusotru miljonu eiro, kas tai jāatmaksā par  skandalozā skolas.lv e-projekta izgāšanos. Ja nauda netiks piešķirta, to vajadzēs atņemt kādam no   trūcīgajiem izglītības sektoriem. Saeimas opozīcija uzskata, ka zaudētos miljonus jāpiedzen no portāla veidotājiem. Atbildīgā ministre Mārīte Seile gan apgalvo, ka to vairs nav iespējams izdarīt.

Problēmas ar  interaktīvo platformu skolas.lv, kas  neveiksmīgi mēģināja dublēt populāro e-klases projektu, turpinās. Eiropas fondu pārvaldnieki pieprasījuši Izglītības un zinātnes ministrijai atmaksāt Valsts kasē daļu no neatbilstoši iztērētās summas – pusotru miljonu eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Seile jau paziņojusi, ka nozarei liekas naudas nav, tāpēc zaudējumus lūgs segt valdībai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kopumā portālā ieguldīti 3,5 miljoni eiro. Tie tagad zaudēti, jo ar kļūdām pilno platformu neizmanto neviena skola, bet iegādātajiem IT risinājumiem nav atrasts cits pielietojums.

Zaļo un zemnieku savienības ministru laikā palaistais e-projekts ir arī ļoti izšķērdīgs. Piemēram Microsoft Latvija par konsultācijām maksāts līdz pat 170 latiem par stundu.  Saeimas opozīcija kritizē Seili, ka ministrijas dienesta pārbaudē nav atrasts neviens atbildīgais, no kura  varētu piedzīt zaudējumus.

Pēc Seiles teiktā, skolas.lv izstrādātāji no atbildības izvairīsies, jo Roberta Ķīļa ministrēšanas laikā neapdomīgi tika noslēgts nodošanas un pieņemšanas akts bez jebkādam pretenzijas par skolas.lv kvalitāti.

Lielāko daļu no skolas.lv projekta naudas saņēmis   uzņēmums Datorzinību centrs, kas pieder zaļo un zemnieku savienības eksministres Signes Bāliņas ģimenei. Par portāla izstrādi no nodokļu maksātāju kabatas samaksāti 2 miljoni eiro.

Datorzinību centrs uzvarējis arī citos valsts iepirkumos. Tas  izstrādā arī ļoti līdzīgo e-veselības projektu. Ņemot vērā problēmas ar skolas.lv portālu, Veselības ministrija par tā īstenošanu sākusi pārbaudi, kurai jānoslēdzas nākamnedēļ.

2 komentāri

TOP komentāri

 • ES
  0

  ES

  Kad Rigas dome piekera halturistus juristus, tie solija samaksato naudu atdot, tagad ZZS eksministres kantoris-visi gali udeni. Kas, vai tad darboni Irija zemenes lasa, ja nevar atrast.

  09.03.2015 14:43

 • KASPARS
  0

  KASPARS

  nozog 3.5miljoni un viss ok :D skaista jums tur valsts :D

  07.03.2015 19:20

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas