Ilglaicīgākā varas partijas Vienotība soļo pretī savam galam, runā aizkulisēs

0 komentāri

Latvijas ilglaicīgākā varas partija Vienotība ir izkurtējusi organizācija, kas spītīgi soļo pretim savam galam, – tik fatālu prognozi savai organizācijai dod tā sauktās Vienotības iekšējās opozīcijas pārstāvji.

Problēmas partijā atzīst arī Vienotības līdere Solvita Āboltiņa, kura neizslēdz šķelšanos. Tāpat arī politisko notikumu komentētāji Vienotībā prognozē nopietnas izmaiņas, tostarp Laimdotas Straujumas nomaiņu valdības vadītājas amatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“To, ka partija tiešām piedzīvo grūtas dienas un tai nepieciešams restarts, atzīst ne tikai iekšējā opozīcija,” tā pauž Vienotības pārstāve Ilze Viņķele.

Tagad skaidrs ir viens – partija Vienotība atrodas dziļā krīzē. Priekšvēlēšanu pārkāpumu dēļ tai draud valsts finansējuma atņemšana. Tomēr premjeres partijas lielākā problēma ir vēlētāju novēršanās.

 

Ar reitingu zem 9% Vienotība jūnijā bija tikai ceturtais populārākais spēks Latvijā, būtiski atpaliekot no Zaļo un zemniekus savienības. Tik slikti partijai neklājās pat ekonomiskās krīzes laikā. Partijas vadībai opozīcijā esošā Saeimas deputate Ilze Viņķele nešaubās, – Vienotību sagaida Tautas partijas un Latvijas ceļa liktenis.

Beigu sākums esot bijis kongress uzreiz pēc vēlēšanām, kad tika nobalsots par status qou saglabāšanu, amatā atstājot partijas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu.

Neoficiāli ir izskanējis, ka opozicionāri mēģina sasaukt partijas ārkārtas kongresu, lai Āboltiņu nomainītu ar bijušo Eiropas komisāru Andri Piebalgu. Pagaidām gan tam nav vairākuma atbalsta.

Ticamāks scenārijs ir cits – iekšējo opozicionāru aiziešana no Vienotības. Pamest partiju Viņķeli un viņas domubiedrus visai atklāti aicina S. Āboltiņa.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas