Ieslodzījuma vietas, bērnu tiesības un smaku ietekme – ko pērn paveicis Tiesībsargs?

0 komentāri

Stagnācija vai stabilitāte? Šādu jautājumu par situāciju cilvēktiesību un labas pārvaldības jomā Latvijā liek uzdot Tiesībsarga ziņojums par pagājušo gadu, ko ceturtdien, 26. martā, uzklausīs Saeima.

Pērn nav bijis būtiski pozitīvu pavērsienu, taču nav arī vērojama situācijas pasliktināšanās – tāds ir galvenais Tiesībsarga ziņojuma vadmotīvs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Raksturojot kopējo ainu, var secināt, ka pagājušajā gadā 42 Tiesībsarga biroja darbiniekiem nācies vērtēt ļoti plašu jautājumu loku. Sākot ar situāciju ieslodzījuma vietās un bērnu tiesībām un beidzot ar smaku ietekmi un liegumu apmeklēt veikalu ar bērnu ratiņiem.

Kopumā pērn birojs saņēmis teju 2000 iesniegumu, ierosinājis 95 pārbaudes lietas, bet telefoniski vai klātienē sniedzis vairāk nekā 6000 konsultāciju.

Papildus jau ierastākām problēmām Tiesībsargs pērn pirmo reizi pievērsis uzmanību ieslodzīto bērniem. Pēc veiktās aptaujas secināts, ka patlaban tikšanās ar vecākiem viņiem ir retas, telefonsarunas – īsas, bet tikšanās telpas neatbilst bērnu vajadzībām. Tiesībsargs apņēmies šim jautājumam pievērsties arī šogad.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas