Ideja par tautas vēlētu prezidentu nonāk Saeimā

1 komentārs

Likumdošanas ceļu uzsākusi ideja par tautas vēlētu Valsts prezidentu – pirmdien, 8. decembrī, Saeimā iesniegts partijas No sirds Latvijai sagatavotais un vairāku citu parlamentā pārstāvēto partiju deputātu parakstītais Satversmes grozījumu projekts, kas paredz, ka Valsts prezidentu ievēlē tauta.

Iesniegtās izmaiņas paredz valsts konstitūcijā noteikt, ka ”Valsts prezidentu ievēlē tauta uz pieciem gadiem vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās.” Grozījumu projektu Satversmē parakstījuši visu Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvji, izņemot Vienotību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Priekšlikuma iesniedzēji uzskata, ka šādi prezidentam tiks dotas plašākas pilnvaras. Līdz ar izmaiņām prezidents kļūst atbildīgs par savu rīcību tautas, nevis atsevišķu partiju priekšā, nepieļaujot tautai nepieņemamu lēmumu īstenošanu.

Latvijas sabiedrība atbalsta tautas vēlēta prezidenta institūcijas ieviešanu, un pēdējos 15 gados socioloģiskās aptaujas liecina, ka vismaz 74% iedzīvotāju atbalstītu priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu, bet šogad piekrišanu šai iecerei pauduši 82% iedzīvotāju.

Kopainu un politisko spēku atbalstu varēs redzēt nākamnedēļ, kad Saeima balsos par jautājuma nodošanu komisijām.

Savukārt, ja iecere nonāks līdz reālam balsojumam par izmaiņām Satversmē, lemšanas brīdī zālē būs jābūt vismaz 2/3 deputātu, no kuriem 2/3 jāsaka jā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nav
    0

    Nav

    laba ideja

    08.12.2014 20:15

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas