Haoss ar pielaižu piešķiršanu valsts noslēpumam

0 komentāri

Gaidāmas izmaiņas kārtībā, kā tiek piešķirta pielaide valsts noslēpumam. Plānots, ka personas, kurām pielaide ir atteikta, tiks iepazīstinātas ar atteikuma iemesliem. Patlaban šādu iespēju nav, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc Latvija ir ierauta starptautiskā tiesvedībā. 

Jautājums par iespējamām izmaiņām kārtībā, kā tiek piešķirta pielaide darbam ar valsts noslēpumu, valdībā tika aktualizēts jau pagājušajā gadā pēc tam, kad Latvija bija saņēmusi nelabvēlīgu Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu. Valdība to nolēma nepārsūdzēt, tādējādi pārmetumus atzīstot par pamatotiem.

Saskaņā ar Cilvēktiesību tiesas spriedumu pastāvošā kārtība, ka atteikumu par pielaides piešķiršanu var pārsūdzēt tikai ģenerālprokuroram, nevis tiesai, turklāt personai ir liegts iepazīties ar atteikuma iemesliem un līdz ar to nav iespēju tos atspēkot, ir pretrunā ar tiesībām uz taisnīgu tiesu.

Pielaižu piešķiršanas kārtības tiesiskumu apšaubījuši arī ministri, kuri nav saņēmuši pielaidi – Baiba Broka un Romāns Naudiņš, kā arī Valsts kancelejas bijusī vadītāja Elita Dreimane, kura amatu zaudēja pēc pielaides anulēšanas.

Ar uzdevumu uzlabot šo regulējumu tika izveidota darba grupa. Ar tās secinājumiem ministrus aiz slēgtām durvīm šodien iepazīstināja SAB direktors Jānis Maizītis.

Premjerministre norāda, ka saskaņā ar jauno kārtību, personām būs iespēja uzzināt iemeslus, kāpēc atteikta pielaide valsts noslēpumam.

Tomēr nav plānots mainīt normu, ka SAB lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, nevis tiesai. Tiek prognozēts, ka jauno regulējumu valdība varētu apstiprināt rudenī.

Tikmēr starptautiskā tiesvedība turpinās. Prasību pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā jau ir iesniegusi Baiba Broka, to gatavojas darīt arī Elita Dreimane, bet Romāns Naudiņš nolēmis ar valsti netiesāties.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas