Gatavojoties bēgļu uzņemšanai, Straujuma rosina veidot darba grupu

1 komentārs

Lai sagatavotos bēgļu uzņemšanai Latvijā, premjerministre uzdevusi izveidot darba grupu. Šāds lēmums seko pēc Eiropas Savienības iekšlietu ministru tikšanās, kurā vakar tika panākta vienošanās bēgļu izmitināšanu sākt oktobrī. Tomēr dalībvalstis pagaidām ir gatavas uzņemt mazāku skaitu bēgļu, nekā to bija paredzējusi Eiropas Komisija.

Eiropas Savienības iekšlietu ministriem nav izdevies vienoties par 40 tūkstošu bēgļu pārvietošanu no Itālijas un Grieķijas uz citām valstīm ES, kā to bija piedāvājusi Eiropas Komisija. Tā vietā ministri spējuši vienoties par 32 tūkstošu bēgļu izmitināšanu. Latvija piedāvā uzņemt 200 no šiem bēgļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vilšanos par iekšlietu ministru sanāksmes iznākumu pauž Eiropas Savienības iekšlietu komisārs Dimitris Avramopuls. Tikmēr, tikai pateicoties tam, ka palīdzību piedāvājušas sniegt vairākas Eiropas valstis, kuras nav Eiropas Savienības dalībnieces, 22 tūkstoši patvēruma meklētāju, kas ir par diviem tūkstošiem vairāk, nekā ierosinājusi Eiropas Komisija, tiks uzņemti no bēgļu nometnēm, kas atrodas ārpus Eiropas. Tostarp Latvija piedāvā uzņemt 50 šādu bēgļu.

Vienošanās paredz, ka bēgļi būs jāsāk izmitināt oktobrī. Tieši, kad un cik bēgļu sāks ierasties Latvijā, Iekšlietu ministrijā šodien vēl nespēja atbildēt. Vien zināms, ka patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Mucenieki patlaban brīvas ir 100 vietas.

To, ka visi šie jautājumi joprojām ir neatbildēti, valdībai pārmet opozīcija. Turklāt domstarpības ir arī valdošās koalīcijas ietvaros. Nacionālā apvienība aicina pēc divām nedēļām pie valdības ēkas piedalīties protesta akcijā pret jaunu imigrantu uzņemšanu.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Gunis
    +1

    Gunis

    Vai nevajadzētu katram bēglim,ja ne darba grupu,tad vismaz soc. aprūpētāju un vēl tulku+latviešu valodas skolotāju-vismaz darba vietas.

    21.07.2015 21:45

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas