Gan Zaķis, gan Elksniņš tiesā noliedz jebkādu saistību ar Līvānu novada balsu pircējiem

0 komentāri

Balsu pirkšanas lieta par labu Saskaņai un Andrejam Elksniņam ir Dzintara Zaķa iedvesmota politiska izrēķināšanās Drošības policijas izpildījumā – apgalvo pats Elksniņš. Tikmēr Zaķis mēģinājumos ieriebt konkurentam vaino pašu Elksniņu, atgādinot, ka balsu pirkšanā apsūdzēts ir partijas Saskaņa biedrs, kurš strādā partijas Saskaņa atbalstītājam piederošā uzņēmumā.

Andrejs Elksniņš uzstāj, ka pirms 12. Saeimas vēlēšanām balsis savā labā nevienam neesot prasījis pirkt. Attiecīgi lieta, kurā par to apsūdzēti divi vīrieši, esot nekas cits kā Dzintara Zaķa atriebība par Saskaņas prasību anulēt 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus Latgalē. Zaķis to varot būt noorganizējis, izmantojot savu ietekmi Saeimas Nacionālās drošības komisijā – tieši šādi Elksniņš pirmdien, 4. aprīlī, liecināja tiesā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Andrejs Elksniņš:

Kāpēc apsūdzētie norāda, ka ir pirkuši balsis par labu Vienotībai? Lai tiesa pārbauda kāpēc liecinieki ir pirkuši balsis par labu Vienotībai! Kāpēc daudzi liecina, ka starp Zaķi un ar šo lietu saistītām personām ir bijusi sarakste ar lūgumiem nestāstīt nevienam, ka ir notikusi balsu pirkšana?!

Foto

Balsu pārdevēji savas liecības šajā lietā tik tiešām maina ar neierastu regularitāti. Ja daļa no viņiem pirmstiesas procesā liecināja vispirms pret Vienotību, pēcāk pret Saskaņu, tad tagad tiesā viņi apgalvoja, ka neviens viņus nav uzpircis balsot ne par Vienotību, ne Saskaņu.

Tikmēr balsu pirkšanā apsūdzētie Anatolijs Sproge un Fjodors Martinovs pieturas pie sava – viņi balsis esot pirkuši. Taču ne par labu Elksniņam, bet gan Vienotības Dzintaram Zaķim, kuru Sproge personīgi pazīstot. Zaķis, kurš arī pirmdien liecināja tiesā, to kategoriski noliedza – viņš Sprogi nepazīstot.

Dzintars Zaķis:

Šis ir kriminālprocess, kur SC biedrs, kurš no SC ir bijis ievēlēts par deputātu, ir pircis balsis par labu deputātam Elksniņam. Pēc tam ir mainījuši liecības, bet sākotnēji tas ir SC biedra pirktās balsis par labu SC biedram.

Sproge tik tiešām līdz 2013. gadam ir bijis Līvānu domes deputāts no Saskaņas. Šobrīd viņš strādā par ražošanas vadītāju konditorejas preču ražotājā Adugs un jāatzīmē, ka Aduga īpašnieks Jāzeps Zukuls tiesā liecināja, ka arī pats personīgi pirms vēlēšanām aģitējis par labu Saskaņai.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas