FOTO: Jaunās Saeimas pirmā sēde

0 komentāri

Otrdien, 4. novembrī, 12. Saeima sanākusi uz pirmo sēdi. Uz to ir ieradušies visi simts tautas kalpi.

Sēdi vada 11. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Sēdes sākumā tika atskaņota Latvijas Valsts himna un jaunievēlēto parlamentu uzrunāja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pēc balsu skaitītāju, kā arī pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ievēlēšanas 12. Saeimas pirmajā sēdē tika pasludināts pārtraukums līdz plkst. 12.00.

Saskaņā ar Centrālās velēšanu komisijas datiem deputātu kandidāti, kas ievēlēti 12. Saeimā, dod svinīgu solījumu:

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Katrs jaunievēlētais deputāts solījumu apliecina ar savu parakstu.

Pēc svinīgā solījuma došanas Saeima balso par lēmuma projektu par 12. Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanu. Līdz šim neoficiāli izskanējušas dažādas versijas par to, ka varētu būt mēģinājums atlikt deputāta Dzintara Zaķa (V) pilnvaru apstiprināšanu, ņemot vērā iespējamās balsu pirkšanas skandālu Latgalē. Savukārt parlamentārietis Jānis Junkurs plāno nolikt deputāta mandātu, līdz ar to viņa vietā parlamentā turpinās darboties Āboltiņa, kura Kurzemes vēlēšanu apgabalā palika pirmā “aiz svītras”.

Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm ievēl Saeimas Prezidiju – Saeimas priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, sekretāru un viņa biedru. Visticamāk, par parlamenta priekšsēdētāju tiks ievēlēta Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), par priekšsēdētājas biedriem – Gundars Daudze (ZZS) un Inese Lībiņa-Egnere (V), par sekretāru – Andrejs Klementjevs (SC), bet sekretāra biedru – Gunārs Kūtris (NSL).

Plānots, ka šajā sēdē Ministru kabinets ar paziņojumu informēs par savu pilnvaru nolikšanu. Valdība turpina pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima būs izteikusi uzticību jaunam Ministru kabinetam. Jauno valdību plānots apstiprināt 5. novembrī.

Uz jaunievēlētās Saeimas pirmo sēdi tradicionāli aicināti ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Saskaņā ar Satversmi jaunievēlētā Saeima sanāk uz pirmo sēdi novembra pirmajā otrdienā, kad arī izbeidzas iepriekšējā parlamenta sasaukuma pilnvaras.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas