Finanšu ministrs šodien uz Saeimu nesīs budžeta portfeli

0 komentāri

Finanšu ministrs Jānis Reirs šodien Saeimā nogādās trīs līdz piecus kilogramus smago budžeta portfeli ar nākamā gada budžeta projektu. Un tad pie darba ķersies parlaments, kas projektu vērtēs līdz novembra sākumam.

Nākamgad gan izdevumi, gan ieņēmumi plānoti nedaudz lielāki nekā šogad. Kopējie izdevumi tiek prognozēti 7,65 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumi būs 7,37 miljardi eiro. Tātad joprojām tērēsim vairāk, nekā varam nopelnīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Būtiskākais izdevumu pieaugums paredzēts aizsardzībai, bet, ja runājam par iedzīvotājiem jūtamākām izmaiņām, tad nākamgad par desmit eiro palielināsies gan minimālā alga, gan neapliekamais minimums.

Augs arī akcīzes nodoklis alkoholam, degvielai un smēķējamai tabakai, ar to apliks elektroniskās cigaretes. Budžets patlaban ir apstiprināts valdībā, kas nozīmē, ka Saeima tajā vēl var ieviest korekcijas.

Iedzīvotājus tiešākā veidā skars minimālās algas un neapliekamā minimuma palielināšana par desmit eiro. Turklāt minimums no nākamā gada tiks diferencēts, kas nozīmē, ka turpmākajos gados mazāku algu saņēmējiem pakāpeniski palielināsies tā daļa, kas netiek aplikta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas