ES apsver ideju veidot vienu armiju; Latvijas amatpersonas uz šo ideju raugās skeptiski

0 komentāri

Pieaugot spriedzei attiecībās ar Krieviju, Eiropas Savienības (ES) vadītāji apsver ideju par vienotas armijas izveidi. Līdz šim gan nav izskanējuši konkrēti priekšlikumi, kā šāda armija varētu funkcionēt, taču iniciatīvas autors, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers, to plāno prezentēt ES līderu samitā jūnijā. Latvijas atbildīgās amatpersonas uz vienotas armijas izveidi raugās skeptiski, norādot, ka tā vietā vajadzētu stiprināt NATO spējas.

Apvienotas dalībvalstu militārās un aizsardzības spējas, ļautu ne tikai ietaupīt vairāk nekā 120 miljardus eiro gadā, bet arī efektīvāk stāties pretī kopējiem izaicinājumiem – bloka līderus jau ar konkrētiem priekšlikumiem EK prezidents Junkers plāno iepazīstināt jūnijā. Pēc viņa domām, Eiropas armija nedublētu NATO spējas, bet tās stiprinātu. Tam piekrīt arī Eiroparlamenta ārlietu komitejas vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijas aizsardzības ministram Raimondam Vējonim ideja nešķiet tik spīdoša, tā vietā būtu jāstiprina tieši NATO spējas, katrai valstij šim mērķim atvēlot 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Tā kā ES valstis pēdējos gados apcirpušas savus aizsardzības budžetus, Eiropa lielā mērā paļaujas tieši uz NATO, kura lielākais donors ir amerikāņi. Turklāt bloka valstis jau gadiem nav spējušas vienoties par Eiropas kaujas grupu izmantošanu, tādēļ apšaubāma šķietot arī armijas darbība.

Arī bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks uz vienotas Eiropas armijas izveidi raugās skeptiski.

Junkera ideja daudziem eiroparlamentāriešiem bijusi negaidīta. Tā vietā daudzi gribētu dzirdēt par lēmumu, kas liedz bloka valstīm tirgot militāro tehniku Krievijai.

Sagaidāms, ka Junkera ideja par vienotu armiju varētu nepatikt Lielbritānijai, kas neatbalsta dziļāku bloka integrāciju, bet tā jau radusi atbalstu Vācijā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas