Dūklavs ES Padomes formālās sanāksmes Briselē vada latviešu valodā

0 komentāri

Latvijas ministri Briselē sākuši vadīt Eiropas Savienības Padomes formālās sanāksmes. Pirmdien debitēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš angļu valodas zināšanu trūkuma dēļ to darīja latviešu valodā.

J. Dūklavs iepazīstināja ar mūsu valsts prioritātēm Latvijas prezidentūras laikā, kā arī sāka diskusiju par to, kāda varētu būt dalībvalstu rīcība saistībā ar Krievijas embargo Eiropas Savienības pārtikas produktiem.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ir pirmais Latvijas ministrs, kurš mūsu valsts prezidentūras laikā vada kādu no formālajām Eiropas Savienības Padomes ministru sanāksmēm Briselē. Angļu valodas zināšanu trūkuma dēļ ministrs ar žurnālistiem sarunājās ar tulka palīdzību.

Tāpat arī pirmdien notiekošās sanāksmes J. Dūklavs vadīja latviski, bet šāda kārtība nav nekas neparasts, jo latviešu valoda ir viena no Eiropas Savienības oficiālajām
valodām.

Iepazīstinot pārējo valstu ministrus ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē prioritātēm, kā vienu no tām J. Dūklavs minēja risinājuma meklēšanu saistībā ar Krievijas noteikto embargo Eiropas pārtikas produktiem. Turklāt sanāksme, kurā viens no jautājumiem bija Krievijas embargo, pirmdien ieilga līdz vēlam vakaram.

Latvijas prezidentūras laikā mūsu valsts pārstāvniecības apjoms Eiropas Savienības Padomē ir aptuveni trīskāršojies, un pašlaik šeit mūsu valsti pārstāv jau vairāk nekā 180 cilvēku.

Lauksamniecības ministru tikšanās tikusi gatavota divus mēnešus, taču jāatzīst, ka ne visu ir iespējams izplānot uz priekšu. Piemēram, situācijas saasināšanās Ukrainā, terorakti Francijā un vēlēšanu rezultāti Grieķijā nozīmē, ka mūsu valsts prezidentūra izvērtīsies krietni vien vētraināka nekā sākotnēji prognozēts.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas