Dreimane sašutusi par to, kādā veidā tiek vērtētas pielaides Valsts noslēpumam

0 komentāri

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane pauž sašutumu par to, ka pēdējā gada laikā četriem augsta ranga ekspertiem Satversmes aizsardzības birojs (SAB) nav devis pielaides Valsts noslēpumam, vai arī sākotnēji pielaide dota, bet pēc tam – cilvēki saukti atkal uz pārrunām.

“Es uzskatu, ka tie varētu būt visi atzinumi par investīciju strīdiem. Redzu tās konsekvences, kas rodas, kad esam drosmīgi pauduši mūsu atzinumus. Četriem ļoti augstiem ekspertiem Valsts kancelejā ir atņemta pielaide valsts noslēpumiem – runa ir par Winergy, airBaltic. Tāpat to cilvēku, kas nodarbojies ar KNAB likumu rakstīšanu un kuram iepriekš tika izsniegta pielaide Valsts noslēpumam, taču tagad SAB sauc uz pārrunām,” pauda E. Dreimane.

Viņa sacīja, ka tas liek aizdomāties, kādā veidā tad iepriekš SAB sniedza ekspertiem pielaidi Valsts noslēpumam.

Valsts kancelejas direktore E. Dreimane četras reizes nav atsaukusies SAB aicinājumam ierasties uz sarunu birojā, un šobrīd aicina pašu SAB ievērot Satversmi, respektējot viņas tiesības uz aizstāvību, proti, ļaujot ierasties uz pārrunām birojā kopā ar advokātu. Uz SAB Dreimane uzaicināta, jo turpinās viņas darbības izvērtēšana, taču Valsts kancelejas  direktore uzskata, ka šis process ir kļuvis prettiesisks un neobjektīvs.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas