Dreimane sašutusi par to, kādā veidā tiek vērtētas pielaides Valsts noslēpumam

0 komentāri

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane pauž sašutumu par to, ka pēdējā gada laikā četriem augsta ranga ekspertiem Satversmes aizsardzības birojs (SAB) nav devis pielaides Valsts noslēpumam, vai arī sākotnēji pielaide dota, bet pēc tam – cilvēki saukti atkal uz pārrunām.

“Es uzskatu, ka tie varētu būt visi atzinumi par investīciju strīdiem. Redzu tās konsekvences, kas rodas, kad esam drosmīgi pauduši mūsu atzinumus. Četriem ļoti augstiem ekspertiem Valsts kancelejā ir atņemta pielaide valsts noslēpumiem – runa ir par Winergy, airBaltic. Tāpat to cilvēku, kas nodarbojies ar KNAB likumu rakstīšanu un kuram iepriekš tika izsniegta pielaide Valsts noslēpumam, taču tagad SAB sauc uz pārrunām,” pauda E. Dreimane.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņa sacīja, ka tas liek aizdomāties, kādā veidā tad iepriekš SAB sniedza ekspertiem pielaidi Valsts noslēpumam.

Valsts kancelejas direktore E. Dreimane četras reizes nav atsaukusies SAB aicinājumam ierasties uz sarunu birojā, un šobrīd aicina pašu SAB ievērot Satversmi, respektējot viņas tiesības uz aizstāvību, proti, ļaujot ierasties uz pārrunām birojā kopā ar advokātu. Uz SAB Dreimane uzaicināta, jo turpinās viņas darbības izvērtēšana, taču Valsts kancelejas  direktore uzskata, ka šis process ir kļuvis prettiesisks un neobjektīvs.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas