Dombrovskis: Došanās uz 9. maija svinībām jebkurā gadījumā būs politisks signāls

0 komentāri

Došanās vai gluži pretēji – nedošanās – uz 9. maija svinībām, kas tiek plānotas Maskavā, jebkurā gadījumā būs politisks signāls, intervijā raidījumam 900 sekundes atzina Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents un bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš sacīja, ka EK nesniegs oficiālus norādījumus un komentārus amatpersonām par to, vai pieņemt vai noraidīt Kremļa ielūgumus.

Tiesa gan, situācija šoreiz ir sarežģītāka, jo Latvija ir arī Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts.

”Jebkurā gadījumā šis lēmums būs politisks signāls, un šajā gadījumā ir jāvērtē aspekts par prezidējošo valsti. Tagad Latvija to dara, veicot zināmas konsultācijas ar citām dalībvalstīm,” sacīja V. Dombrovskis.

Krievija jau sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, kas paredzētas par godu 70. gadadienai kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā. Uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē Kremlis uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu, taču Latvijas prezidents vēl nav sniedzis atbildi. Lietuva un Igaunija šo ielūgumu jau noraidījušas.

Vīķe-Freiberga: Man būtu grūti tagad spert kāju Uzvaras dienas svinībās Maskavā

Pēc Krievijas īstenotās agresijas Ukrainā bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai būtu ”grūti spert kāju” Maskavā rīkotajās Uzvaras dienas svinībās 9. maijā. Taču viņa ņemtu vērā Latvijas pienākumus kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošajai valstij, – eksprezidente sacīja, vaicāta, vai viņa šogad atsauktos Kremļa aicinājumam piedalīties Uzvaras dienas svinībās Maskavā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas