Deviņdesmitajos gados politiķu runas bija daudz spilgtākas nekā tagad! – saka eksperti

0 komentāri

Bijušo Latvijas premjeru runas ieradumus pētīja pieci latviešu valodas eksperti. Tas notika projekta Valodas policija ietvaros. Valodas pārzinātāji pētīja gan runas tīrību, gan valodas stilu. Pētnieki akcentē, ka gramatiski pareizākā valoda bijusi Valdim Dombrovskim, bet valodas stils – Ivaram Godmanim.

Pēc ekspertu domām, deviņdesmitajos gados premjeru runas bijušas spilgtākas.

Vasilijs Ragačevičs:

Es teiktu, ka deviņdesmito gadu sākumā – pēc neatkarības atgūšanas, un to varēja ļoti labi just, jo mūsu uzvarētājs ir Godmaņa kungs. Bija ļoti svarīga šī te saikne ar tautu, šī te emocionalitāte, šī te pacilātība.

Noteikt līderus esot bijis grūti, jo katram esot kāda spēcīgā vai vājā puse. Tāpat arī premjeri, kas publikas priekšā mazāk runājuši, nav arī izcēlušies ar oratora prasmēm.

Skaties video!

Jau iepriekš rakstījām, ka ”Latvijas amatpersonām trūkst runas degsmes, prasmes pasniegt runas, runas loģikas un samērojamas humora izjūtas,” tā pašmāju politiķu sniegumu runas mākslā, kas ir viens no politiķu svarīgākajiem instrumentiem, raksturoja Valodas policijas eksperte Aiga Veckalne.

Valodas policija kritizē Māra Kučinska runas stilu, kas līdzinās Straujumas prasmēm

Plašāk par Valodas policijas pētījumu skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas