Deputātus turpmāk varētu sodīt par administratīviem pārkāpumiem, piemēram, ātruma pārsniegšanu

0 komentāri

Sekojot starptautiskajai praksei, arī Latvijā drīzumā paredzēts likvidēt deputātu administratīvo imunitāti, kas neļauj viņus sodīt par nelieliem pārkāpumiem bez Saeimas piekrišanas.

Lai arī visi piekrīt, ka minētā norma no Satversmes svītrojama, radusies viena problēma. Proti, likvidējot imunitāti, sabiedrībai zustu iespēja uzzināt par deputātu pārkāpumiem, piemēram, par braukšanu vieglā alkohola reibumā vai problēmām ar ienākumu deklarācijā rakstīto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Patlaban skeptiski pret deputātu izcelšanu ir Zaļo un zemnieku savienības un Saskaņas pārstāvji. Vienu brīdi jau šķita, ka Saeimas vairākums gatavs sabiedrību atstāt neziņā par kolēģu mazajiem grēkiem. Taču, sajūtot mediju spiedienu, Juridiskās komisijas deputāti šodien tomēr nolēma, ka tas nevairotu uzticēšanos Saeimai. Vienošanās paredz, ka nogrēkojušos deputātu vārdi tiks nolasīti Saeimas plenārsēdē, kad administratīvais sods stāsies spēkā. Līdz attiecīgā regulējuma izstrādei esošā kārtība netiks mainīta.

Foto

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas