Deputātus turpmāk varētu sodīt par administratīviem pārkāpumiem, piemēram, ātruma pārsniegšanu

0 komentāri

Sekojot starptautiskajai praksei, arī Latvijā drīzumā paredzēts likvidēt deputātu administratīvo imunitāti, kas neļauj viņus sodīt par nelieliem pārkāpumiem bez Saeimas piekrišanas.

Lai arī visi piekrīt, ka minētā norma no Satversmes svītrojama, radusies viena problēma. Proti, likvidējot imunitāti, sabiedrībai zustu iespēja uzzināt par deputātu pārkāpumiem, piemēram, par braukšanu vieglā alkohola reibumā vai problēmām ar ienākumu deklarācijā rakstīto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Patlaban skeptiski pret deputātu izcelšanu ir Zaļo un zemnieku savienības un Saskaņas pārstāvji. Vienu brīdi jau šķita, ka Saeimas vairākums gatavs sabiedrību atstāt neziņā par kolēģu mazajiem grēkiem. Taču, sajūtot mediju spiedienu, Juridiskās komisijas deputāti šodien tomēr nolēma, ka tas nevairotu uzticēšanos Saeimai. Vienošanās paredz, ka nogrēkojušos deputātu vārdi tiks nolasīti Saeimas plenārsēdē, kad administratīvais sods stāsies spēkā. Līdz attiecīgā regulējuma izstrādei esošā kārtība netiks mainīta.

Foto

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas