Deputāti grib sev piešķirt “kabatas naudu”. Tai varētu atvēlēt pat miljonu eiro

1 komentārs

Nākamgad tā dēvētajām deputātu kvotām, kas būtībā ir deputātu kabatas nauda, varētu iedalīt aptuveni miljonu eiro, tā apliecinājis Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis.

“Neslēpšu, ka man būs saruna ar finanšu ministru apmēram indikatīvi par to summu, ko šādos priekšlikumos, kas parasti ir nelieli, var pārdalīt. Mēs nedrīkstam dalīt naudu, kuras mums nav. Bet parasti šāda summa tiek noteikta. Es domāju, ka tas būs apmēram miljona eiro robežās. Un par to tiešām parasti tiek izdarītas labas lietas,” teica Šadurskis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Neraugoties uz saspīlēto situāciju valsts budžetā, šī nauda, kas parasti tiek Saeimas deputātiem kādu viņu izvēlētu projektu realizācijai, nākamā gada budžetā, visticamāk, tiktu piešķirta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Kvota vienam deputātam nepārsniegtu 20 000 eiro. Par šo naudu parasti tiek atbalstīti pašvaldību vai nevalstisko organizāciju projekti.

Līdz šim teju jau bija ierasts, ka šo budžeta “pīrāga” daļu sadalīja koalīcijas deputāti. Šadurskis trešdien solīja, ka šoreiz pie naudas varētu tikt arī opozīcija. Opozīcija gan uzskata, ka deputātu kvotas būtu jāatceļ vispār.

“Deputātu kvotas ir viens no līdzekļiem, lai apmierinātu viena otra koalīcijas deputāta apetīti un iedotu viņam vienu otru kabatas naudu savu vajadzību apmierināšanai noteiktiem mērķiem. Opozīcijai deputātu kvotas ir absolūti svešs jautājums,” norādīja Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš.

Kvotas neatbalsta arī daļa Vienotības deputātu, uzskatot šādu naudas dalīšanu par amorālu un pielīdzināmu vēlētāju uzpirkšanai.

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Ir priekšlikums- ieskaitīt to naudu Eiropas partikas programmā vai kā to sauc, kur mēs jau gadiem esam atpalicēji ar valdības un deputātu lēmumu svētību.

    27.09.2015 08:50

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas