Deputāti atbalsta piecu nekustamo īpašumu atdošanu Ebreju kopienai

4 komentāri

Saeimas deputāti atbalstīja piecu nekustamo īpašumu atdošanu Ebreju draudžu un kopienu padomei. Pret to kategoriski iebilda Nacionālās apvienības (NA) deputāts Aleksandrs Kiršteins. Parlamenta Ārlietu komisijas vadītājs norādīja, ka Saeimas lēmums apliecina politisko labās gribas žestu no Latvijas puses.

Ebreji kopumā pretendē uz aptuveni 270 īpašumiem Latvijā. Saeima šodien lēma par piecu ēku restitūciju. Nami atrodas Rīgā, Jūrmalā un Kandavā.

Likumprojektā noteikts, ka īpašumi tiek atdoti, lai mazinātu vēsturiskās netaisnību pēc nacistu zvērībām Otrajā pasaules karā.

 

Pret īpašumu atdošanu Ebreju draudžu un kopienu padomei iebilda NA Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins. Viņš akcentēja, ka Latvijā un Eiropā nav tādu etnisku grupu, kas nebūtu cietušas Otrajā pasaules karā.

Neatkarīgi no Kiršteina iebildumiem Saeimas deputātu vairākums atbalstīja piecu īpašumu restitūciju ebreju kopienai. Par likumprojektu gan vēl būs jābalso trešajā lasījumā. Saeima Ārlietu komisijas vadītājs norādīja, ka par citu nekustamo īpašumu atdošanu vai kompensāciju izmaksāšanu ebreju organizācijām ne Saeima, ne valdība pagaidām neplāno diskutēt.

4 komentāri

TOP komentāri

 • jukos
  +2

  jukos

  Ko tur niekojies ar pieciem. Atdod visu. Gan jau pēc kāda laika kaut ko izdomās un vēl paprasīs.

  22.11.2015 05:51

 • Juris Filipsons
  +2

  Juris Filipsons

  Un kad bus latviesu un baltvacu ipasumu restitucija,vai atdosana?

  21.11.2015 14:13

 • Gunis
  +1

  Gunis

  Nu protams,malači,ar tādiem meistariem Saeimā,Latvija drīz uz pasaules kartes būs tikai kā apdzīvota vieta atzīmēta-tā turpināt.

  22.11.2015 06:13

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas