Deputāta krēslā sēžas tiesvedībā iesaistīts uzņēmējs

0 komentāri

Sākot strādāt jaunajai valdībai, izmaiņas notikušas arī Saeimas sastāvā. Deputātes mandātu atjaunojusi demisionējusī premjerministre Laimdota Straujuma. Par deputātu  kļuvis arī uzņēmējs Valdis Kalnozols. Tomēr viņš, visticamāk, nevarēs strādāt pilnvērtīgi, jo ir iesaistīts tiesvedībā. 

Kamēr Laimdota Straujuma pildīja premjerministres pienākumus, viņa bija nolikusi deputātes mandātu. Šodien tas tika atjaunots, un turpmāk viņa strādās Saeimā.

Bijusī premjere pauž gandarījumu par atbrīvošanos no valdības vadītājas atbildības nastas.

Par deputātu kļuvis arī uzņēmējs Valdis Kalnozols no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS). Mandāts viņam apstiprināts uz laiku, kamēr premjera pienākumus pilda Māris Kučinskis.

Taču Kalnozols ir iesaistīts tiesas procesā. Viņš ir apsūdzēts par viegla miesas bojājuma tīšu izdarīšanu. Tā kā deputāti bauda imunitāti, lai tiesvedību varētu turpināt, tiesa Saeimu lūgs deputātu izdot tiesāšanai.

Ja Saeima Kalnozolu izdos tiesāšanai, kamēr vien ilgs tiesvedība, viņam būs liegts piedalīties Saeimas sēdēs un komisiju darbā. Par iespējamiem šķēršļiem pilnvērtīgi pildīt deputāta pienākumus Kalnozols runā izvairīgi.

Tiesvedības dēļ liegts piedalīties Saeimas darbā ir Latvijas Reģionu apvienības deputātam Dainim Liepiņam. Ja tas pats sagaida Kalnozolu, Saeimā simts deputātu vietā pilnvērtīgi darbosies vairs 98.

Turklāt premjera partija būs zaudējusi viena deputāta balsi, un tas neapmierina Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītāju Augustu Brigmani.

Brigmanis gan vienlaikus norāda, ka neuzstās, lai Kalnozols noliek mandātu, ja tiks izdots tiesāšanai, jo viņš ir ieguvis vēlētāju uzticību, līdz ar to arī pašam Kalnozolam būšot brīvas tiesības lemt, kā rīkoties.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas