Dālderis atsakās parakstīt Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas galaziņojumu

3 komentāri

Saeimas deputāts Ints Dālderis nepilda savus tiešos pienākumus, jo atteicies parakstīt Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu. Tā norāda konstitucionālo tiesību eksperti.

Turklāt Dālderim par savu rīcību arī nāksies skaidroties Saeimas Ētikas komisijā. Vienlaikus bez Dāldera paraksta komisijas galaziņojums nevar stāties spēkā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretārs, Vienotības biedrs Ints Dālderis skaidro, ka neparakstīs komisijas galaziņojumu, jo iebilst tam, ka tajā, viņaprāt, nepamatoti minētas par traģēdiju politiski un morāli atbildīgās amatpersonas.

Viņš uzskata, – politisku mērķu dēļ notikusi vēršanās pret ziņojumā minētajiem cilvēkiem, galvenokārt pret viņa partijas biedru, ekspremjeru Valdi Dombrovski.

Ja ziņojumu nav parakstījis komisijas sekretārs, tad tas nevar stāties spēkā.

LNT Ziņām neizdevās atrast nevienu juristu, kurš Dāldera rīcību uzskatītu par pamatotu. Gan traģēdijas izmeklēšanas priekšsēdētājs Ringolds Balodis, gan Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere, gan tiesību eksperts Edgars Pastars ir vienisprātis, ka, atsakoties parakstīt ziņojumu, Dālderis nepilda savus tiešos pienākumus.

Juristi akcentē, ka komisijas sekretāram ar savu parakstu ir jāapliecina tikai tas, ka ziņojums pieņemts tehniski pareizi. Paraksts nenozīmē, ka ziņojumā iekļautie secinājumi sakrīt ar sekretāra Dāldera viedokli, un jebkuram izmeklēšanas komisijas deputātam ir tiesības ziņojumam pievienot savu īpašo viedokli.

Tomēr, spītējot autoritatīvu juristu viedokļiem, Dālderis paliek pie sava.

Komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis nolēmis aicināt Dāldera rīcību vērtēt Saeimas Ētikas komisijai.

Balodis grib situāciju atrisināt, deleģējot ziņojumu parakstīt kādam citam komisijas loceklim. Viņš nevēlas sasaukt komisijas sēdi, lai pārvēlētu sekretāru, jo tas visu padarītu par farsu.

Tomēr Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Meistere akcentē, ka ziņojums jāparaksta tieši sekretāram.

Šādam viedoklim sliecas piekrist arī tiesību eksperts Edgars Pastars. Tāpēc, ļoti iespējams, komisijai tomēr būs jāieceļ jauns sekretārs. Pats pienākumu nepildīšanā vainotais Dālderis negrasās brīvprātīgi atteikties no komisijas sekretāra amata.

Skaties video:

3 komentāri

TOP komentāri

 • Jā,
  0

  Jā,

  naudu par piedalīšanos PIK darbā gan neatsakās saņemt.Fleitists paliek FLEITISTS.

  31.10.2015 07:06

 • Imants Burvis
  0

  Imants Burvis

  katram ir tiesības un pienākumi. šAJā GADīJUMā sAEIMAS DEPUTāTAM iNTAM dALDERI IR TIESīBAS NEPIEKRIST UN NEPARAKSTīT... bet PIK sekretāram Intam Dālderim ir pienākums kā sekretāram parakstīt tieši protokolus par sēdēm, kuras ir notikusas tajā skaitā arī viņa, kā sekrertāra, vadībā. Naudu ta viņš par to saņēma... Tas nav pat pilnmēness... Ja viņš neparaksts, tās kļūst par naudas izkrāpšanu no Saeimas budžetu - saņemot algu un nepildot pienākumus.

  29.10.2015 15:13

 • ES
  0

  ES

  Negrib aizskart savējos.Komisijas slēdziens jau nav tiesas lēmums, bet nosauc vārdā tos, kuru pienemtie lēmumi un paraksti palīdzēja notikt tragēdijai.Lai neparaksta, ar savu attieksmi rada vēl lielāku nepatiku pret bezatbildīgajiem.

  29.10.2015 14:00

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas