Dālderis atsakās parakstīt Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas galaziņojumu

3 komentāri

Saeimas deputāts Ints Dālderis nepilda savus tiešos pienākumus, jo atteicies parakstīt Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu. Tā norāda konstitucionālo tiesību eksperti.

Turklāt Dālderim par savu rīcību arī nāksies skaidroties Saeimas Ētikas komisijā. Vienlaikus bez Dāldera paraksta komisijas galaziņojums nevar stāties spēkā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretārs, Vienotības biedrs Ints Dālderis skaidro, ka neparakstīs komisijas galaziņojumu, jo iebilst tam, ka tajā, viņaprāt, nepamatoti minētas par traģēdiju politiski un morāli atbildīgās amatpersonas.

Viņš uzskata, – politisku mērķu dēļ notikusi vēršanās pret ziņojumā minētajiem cilvēkiem, galvenokārt pret viņa partijas biedru, ekspremjeru Valdi Dombrovski.

Ja ziņojumu nav parakstījis komisijas sekretārs, tad tas nevar stāties spēkā.

LNT Ziņām neizdevās atrast nevienu juristu, kurš Dāldera rīcību uzskatītu par pamatotu. Gan traģēdijas izmeklēšanas priekšsēdētājs Ringolds Balodis, gan Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere, gan tiesību eksperts Edgars Pastars ir vienisprātis, ka, atsakoties parakstīt ziņojumu, Dālderis nepilda savus tiešos pienākumus.

Juristi akcentē, ka komisijas sekretāram ar savu parakstu ir jāapliecina tikai tas, ka ziņojums pieņemts tehniski pareizi. Paraksts nenozīmē, ka ziņojumā iekļautie secinājumi sakrīt ar sekretāra Dāldera viedokli, un jebkuram izmeklēšanas komisijas deputātam ir tiesības ziņojumam pievienot savu īpašo viedokli.

Tomēr, spītējot autoritatīvu juristu viedokļiem, Dālderis paliek pie sava.

Komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis nolēmis aicināt Dāldera rīcību vērtēt Saeimas Ētikas komisijai.

Balodis grib situāciju atrisināt, deleģējot ziņojumu parakstīt kādam citam komisijas loceklim. Viņš nevēlas sasaukt komisijas sēdi, lai pārvēlētu sekretāru, jo tas visu padarītu par farsu.

Tomēr Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Meistere akcentē, ka ziņojums jāparaksta tieši sekretāram.

Šādam viedoklim sliecas piekrist arī tiesību eksperts Edgars Pastars. Tāpēc, ļoti iespējams, komisijai tomēr būs jāieceļ jauns sekretārs. Pats pienākumu nepildīšanā vainotais Dālderis negrasās brīvprātīgi atteikties no komisijas sekretāra amata.

Skaties video:

3 komentāri

TOP komentāri

 • Jā,
  0

  Jā,

  naudu par piedalīšanos PIK darbā gan neatsakās saņemt.Fleitists paliek FLEITISTS.

  31.10.2015 07:06

 • Imants Burvis
  0

  Imants Burvis

  katram ir tiesības un pienākumi. šAJā GADīJUMā sAEIMAS DEPUTāTAM iNTAM dALDERI IR TIESīBAS NEPIEKRIST UN NEPARAKSTīT... bet PIK sekretāram Intam Dālderim ir pienākums kā sekretāram parakstīt tieši protokolus par sēdēm, kuras ir notikusas tajā skaitā arī viņa, kā sekrertāra, vadībā. Naudu ta viņš par to saņēma... Tas nav pat pilnmēness... Ja viņš neparaksts, tās kļūst par naudas izkrāpšanu no Saeimas budžetu - saņemot algu un nepildot pienākumus.

  29.10.2015 15:13

 • ES
  0

  ES

  Negrib aizskart savējos.Komisijas slēdziens jau nav tiesas lēmums, bet nosauc vārdā tos, kuru pienemtie lēmumi un paraksti palīdzēja notikt tragēdijai.Lai neparaksta, ar savu attieksmi rada vēl lielāku nepatiku pret bezatbildīgajiem.

  29.10.2015 14:00

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas