Cimdars apņēmies risināt jautājumu ar ID karšu vēlētājiem, kuriem nav pases

0 komentāri

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja amatā atkārtoti ieceltais Arnis Cimdars ir apņēmības pilns atrisināt to, lai nobalsot var arī tie balsstiesīgie, kuriem nav pases, bet ir tikai personas apliecība jeb tā dēvētā ID karte.

”Pirmais un galvenais mērķis ir nodrošināt vēlētāju tiesību realizēšanu. Ja paliek esošā kārtība, ka cilvēkam ir nepieciešama pase, lai ir kur iespiest spiedogu vēlēšanās, tad cilvēks ar ID karti nevar nobalsot. Tas nozīmē, ka viņam a priori ir liegtas tiesības novēlēt. Tādēļ ir jāatrisina jautājums par to,” sacīja A. Cimdars.

Otrs svarīgākais jautājums, kura risināšanai viņš ķersies klāt, ir tāds visu iespēju izmantošana, ko sniedz centralizētais vēlētāju reģistrs, lai balsstiesīgajiem būtu iespēja izvēlēties, kurā iecirknī balsot. Svarīgi, lai šo izvēli varētu veikt pēc iespējas tuvāk vēlēšanu dienai.

A. Cimdaru CVK vadītāja amatā Saeima viņu ievēlējusi jau septīto reizi. Lēmums bija vienbalsīgs, un A. Cimdars to uzskata par atzinīgu novērtējumu viņa līdzšinējam darbam. Viņš CVK vada jau kopš 1997. gada.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas