Četri deputātu amata kandidāti varētu būt sadarbojušies ar VDK

0 komentāri

Pārbaudot 12.Saeimas deputātu kandidātu atbilstību Saeimas vēlēšanu likuma nosacījumiem, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir saņēmusi Totalitārisma seku dokumentēšanas centra (TSDC) informāciju, ka četri 12.Saeimas deputātu kandidāti varētu būt sadarbojušies ar bijušo Latvijas PSR Valsts drošības komiteju (VDK) kā šī dienesta aģenti.

Kandidāti, par kuriem TSDC ir šādas ziņas, ir Zaļo un Zemnieku savienības Rīgas vēlēšanu apgabala deputātu kandidāti Jānis Ieviņš  un Arvīds Ulme, ”Latvijas Krievu savienības” deputātu kandidāts Latgales vēlēšanu apgabalā Valērijs Orlovs un ”No sirds Latvijai” deputātu kandidāts Latgales vēlēšanu apgabalā Romualds Maculevičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par trijiem kandidātiem – J.Ieviņu, V.Orlovu un R.Maculeviču saņemta informācija, ka minētie kandidāti varētu būt bijuši LPSR VDK aģenti, bet sadarbības fakts tiesas ceļā nav konstatēts, jo nav bijusi ierosināta pārbaudes lieta.  Savukārt par A.Ulmi TSDC informē, ka pārbaudes lieta ir bijusi ierosināta 2003.gadā Reabilitācijas un specdienestu lietu prokuratūrā, taču lieta izbeigta saistībā ar A.Ulmes atzīšanos par sadarbību ar LPSR VDK.

CVK atgādina, ka personām, par kurām TSDC rīcībā ir ziņas, ka tās varētu būt bijušas VDK aģenti, nav liegts kandidēt Saeimas vēlēšanās, tomēr šī informācija ir jādara zināma vēlētājiem, publicējot to izdevumā ”Latvijas Vēstnesis”, kā arī jāiekļauj ziņās par kandidātiem, kas pieejama vēlēšanu iecirkņos un CVK tīmekļa vietnē internetā.

Līdz ceturtdienas vakaram CVK bija saņēmusi visu deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus, un tie liecina, ka uz nevienu no deputātu kandidātiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likuma nosacījumi, kas liedz kandidātiem balotēties 12.Saeimas vēlēšanās.

12.Saeimas vēlēšanas notiks šā gada 4.oktobrī.

 

 

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas