Bērziņš Norvēģijā spriež par iespēju mazināt atkarību no Krievijas gāzes

0 komentāri

Simt cilvēku delegācija no Latvijas šodien Valsts prezidenta Andra Bērziņa vadībā apmeklē Norvēģiju. Vizīte ir svarīga, jo paver iespējas ne tikai stiprināt ekonomiskās attiecības ar tuvo Ziemeļvalsti, bet arī mazināt atkarību no Krievijas gāzes.

Pie Norvēģijas karaļa pils Latvijas Valsts prezidentu sveica ar monarhijām raksturīgu ceremonialitāti. Latvijas delegāciju bija ieradušies sagaidīt arī vietējie latvieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sagaidītāji bija atnākuši tautu tērpos un ar Latvijas karogu.

Pie pils pavadošo mūziku, kā arī abu valstu himnas spēlēja prāvs militārais orķestris. Tur prezidents Andris Bērziņš tikās ar Viņa Majetstāti Norvēģijas karali Haraldu V, pēc kura uzaicinājuma Latvijas pirmā persona apmeklē Oslo.

Ekonomikas jautājumi ir šīs vizītes centrā, jo aptuveni 100 cilvēku lielajā Latvijas delegācijā ir aptuveni 60 uzņēmēju. Abu valstu pārstāvji uzsvēra, ka saimnieciskās attiecības vajag stiprināt vēl vairāk, lai gan jau pašlaik tās ir ļoti ciešas.

Norvēģijā ļoti aktīvi ir celtniecības uzņēmumi no Latvijas, savukārt mūsu valstī darbojas vairākas plaši atpazīstamas norvēģu firmas. Tikko Latvijā sācis strādāt arī Norvēģijas informāciju tehnoloģiju uzņēmums VISMA.

Šodien un rīt notiekošā vizīte ir svarīga arī, lai stiprinātu Latvijas enerģētisko neatkarību no Krievijas. Ja pašlaik Latvijai dabasgāzi piegādā tikai Krievija, tad nākotnē Latvija varētu saņemt šo resursu arī no Norvēģijas, kas ir viena no lielākajiem dabasgāzes eksportētājiem pasaulē.

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola šodien tikās ar Norvēģijas enerģētikas ministru, bet rīt viņa ieplānota saruna ar Norvēģijas investoriem, kuri interesējas par iespēju būvēt sašķidrinātās gāzes termināli Latvijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas