Belēvičs jāsauc pie atbildības par viena miljona eiro aizdevuma nedeklarēšanu, lemj deputāti

2 komentāri

Veselības ministrs un Saeimas deputāts Guntis Belēvičs ir saucams pie atbildības par viena miljona eiro aizdevuma nedeklarēšanu. Saeimas Mandātu komisija šodien, 30. septembrī, vienbalsīgi nolēma piekrist izdot Belēviču administratīvajai sodīšanai. Par to gan vēl būs jālemj arī Saeimas sēdē. 

“Uzskatu, ka neesmu neko pārkāpis”, “lūdzu mani administratīvi nesodīt” – tā Guntis Belēvičs raksta paskaidrojumā Valsts ieņēmumu dienestam (VID). “Gadījumā, ja jūs tomēr nolemjat mani sodīt, lūdzu pieņemt lēmumu par manis saukšanu pie administratīvās atbildības, dodot man iespēju samaksāt soda naudu – 350 eiro – bez manis publiskas pazemošanas Saeimā,” tā VID amatpersonām paskaidrojumā lūdz veselības ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču no šīs “pazemošanas” izvairīties nav iespējams, jo deputāti bauda imunitāti un sodīt viņus var tikai ar Saeimas piekrišanu, par ko parlaments lemj atklāti.

Šodien Mandātu komisijas deputātus Guntis Belēvičs lūdza piekrist viņu izdot administratīvai sodīšanai, lai par savu taisnību varētu cīnīties tiesā.

Skaties foto:

 

Guntis Belēvičs, veselības ministrs:

Es neesmu vainīgs, bet mana vienīgā iespēja pierādīt to, ka es neko neesmu pārkāpis, ir tiesā. Tāpēc lūdzu izdot mani sodīšanai, lai es tālāk varu attiecīgi rīkoties. Šī nav nekāda manis politiska vajāšana vai kaut kas tamlīdzīgs.

Deputāti vienbalsīgi piekrita ļaut Belēviču saukt pie atbildības, pirms tam lūdzot paskaidrot, kā iespējams aizmirst deklarēt miljona aizdevumu.

Belēvičs skaidro, ka kļūdījies pirmo reizi mūžā aizpildot amatpersonas deklarāciju. Darījumus ģimenes lokā viņš neiegrāmatojot un tāpēc arī aizmirsis norādīt, ka dēlam aizdevis miljonu, ko aizņēmies bankā. Kad kļūdu sapratis, viņš pats vērsies VID, bet bijis jau par vēlu, lai iesniegtu deklarācijas labojumus.

Veselības ministrs Belēvičs ”nejauši aizmirst” deklarēt miljonu, ko aizdevis dēlam

”Tas tika izdarīts ģimenes locekļu starpā, un jautājums, kā es varēju atcerēties visu iepriekšējo un citus darījumus? Tāpēc, ka tie bija starp mani kā fizisku personu un juridiskām personām. Juridiskās personas ved grāmatvedību, un visus tos darījumus es norādīju. Šo es tiešām aizmirsu,” tā taisnojas veselības ministrs.

Skaties video un uzzini vairāk!

2 komentāri

TOP komentāri

 • ES
  +1

  ES

  Kārtējo reizi 100 gudrās galvas demonstrē darbības imitāciju.Lai kāda būtu attieksme personīgi pret Belēviča kungu,bet cilvēks kļūdu ieraudzīja, centās to labot,vinam ierēdņi deva padomu, izrādās, stulbu,un nu karina -pie "lielā zvana".Laikam nav, ko darīt.

  01.10.2015 08:50

 • Nu re
  +1

  Nu re

  Komēdija ir tur, ka 100 gudrajiem par to jālemj.

  01.10.2015 04:11

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas