Ar vilšanos, ko nespēj noslēpt pat pieredzējušākie politiķi, – tā noris valdības izveides process

0 komentāri

Prezidents Laimdotas Straujumas komandai devis vairs tikai nedēļu laika. Ja partneri par amatu sadali tomēr vienoties nespēs, valdības izveide būs jāuztic citai komandai. Pagaidām Vienotībai ir visplašākais portfeļu skaits – premjers, finanses, ārlietas, iekšlietas, satiksme un veselība. Zaļajiem zemniekiem – aizsardzība, labklājība, zemkopība, ekonomika un izglītība. Bet Nacionālajai apvienībai – kultūra, tieslietas un vide, kā arī Saeimas priekšsēdētāja amats

Šodien pie prezidenta ieradās visu trīs topošās koalīcijas partiju līderi šodien atkal ieradās pie prezidenta, lai atskaitītos, kā sokas ar valdības veidošanu. Trijotne šonedēļ tā arī nesanāca kopā, un pie prezidenta devās, paši savā starpā vēl līdz galam nevienojušies.

Pagaidām Vienotībai ir visplašākais portfeļu skaits – premjers, finanses, ārlietas, iekšlietas, satiksme un veselība. Zaļajiem zemniekiem – aizsardzība, labklājība, zemkopība, ekonomika un izglītība. Bet Nacionālajai apvienībai – kultūra, tieslietas un vide, kā arī Saeimas priekšsēdētāja amats.

Klupšanas akmens joprojām ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kuru savā pārraudzībā grib ZZS.

Pēc tikšanās ar prezidentu partneriem nācās atzīt – no tā, vai ZZS spēs piekāpties, atkarīgs, vai valdību vispār izdosies izveidot.

Bez Vides ministrijas iespējamas vēl nelielas modifikācijas. Vienotība ar ZZS iekšlietas varētu mainīt pret izglītību. Tāpat veselība varētu tikt atdota nacionāļiem, kuri gan labprātāk raudzītos citā virzienā, bet ir gatavi kompromisam.

Piedāvājums acīmredzami neapmierina trešo partneri – Zaļo un Zemnieku savienību, kuras līderis Augusts Brigmanis  gan šodien lika domāt, ka spēs ar Vides ministrijas zaudējumu samierināties.

Brigmanis gan ilgi nespēja izturēt starmešu gaismā un aizgāja, pamezdams preses brīfingu tikko sākušos.

Vai vēlme izveidot valdību tomēr būs lielāka par atsevišķu partneru vilšanos, uzzināsim jau pavisam drīz. Straujumas komandai līdz valdības izveidošanai dots laiks – viena nedēļa.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas